Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
29 Listopada 2019 - wiadomości żeglarskie
Rejsy kabinowe - nowość na rynku czarterów

Najprostszą – oprócz skorzystania z oferty biura turystycznego – receptą na wakacje jest wynajęcie pokoju hotelowego w jakimś atrakcyjnym miejscu i dotarcie tam na własną rękę. Równie proste jest jednak wynajęcie kabiny na jachcie i odbycie niesamowitej morskiej podróży z atrakcjami.

Tego hotel nie zapewni

Typowy wyjazd turystyczny z noclegami w hotelu ma charakter stacjonarny. Turysta jest związany z określonym miejscem, do którego musi wrócić na noc, nawet jeśli zwiedza okolicę, korzystając z oferty wycieczek autokarowych.

Zupełnie inny charakter mają rejsy kabinowe. Można je porównać do autokarowych wycieczek objazdowych. Środek transportu to jednak jednostka morska z załogą dbającą zarówno o bezpieczeństwo podróży i dotarcie do wszystkich ustalonych celów, jak i o komfort turystów. Morska podróż pozwala wypoczywać do woli na pokładzie lub w kabinie, natomiast wszelkie postoje dają okazję do zwiedzania, delektowania się miejscową kuchnią i odkrywania miejsc, które koniecznie warto zobaczyć.

Rejsy kabinowe, żeglarstwo

Rejsy kabinowe

Jednostki pływające, na których odbywają się rejsy kabinowe, są tak wyposażone, że w niczym nie ustępują hotelom. Turyści mają zapewnione częściowe lub całkowite wyżywienie.

Czartery jachtów – relaks w otoczeniu natury

Trudno o większą dawkę natury niż morze plus żagle. Żadnych spalin, żadnego warkotu silnika (wyjątek: łodzie motorowe, bo i takie są w ofercie), tylko łopot żagli i szum fal. Łagodne, relaksujące kołysanie plus słońce zachęcające do relaksu na pokładowym leżaku. Często do dyspozycji gości jest też wodny sprzęt sportowy – można więc także wiosłować lub nurkować albo skorzystać z nart wodnych.

Rejsy odbywają się na całym świecie, ale najpopularniejsze kierunki to te, które gwarantują dobrą pogodę i łagodne morze. Bardzo popularne są na przykład  rejsy w Chorwacji i w Grecji. Pod internetowym adresem https://www.globesailor.pl/rejs.html można się także zapisywać na rejsy kabinowe opływające Grenadyny (Indie Zachodnie), Seszele, Malediwy, Kubę i Mauritius. Można zatem wybierać destynacje europejskie i egzotyczne albo… najpierw jedne, potem kolejne, bo ta forma wypoczynku wciąga i zachęca do powtórek.

Bezpieczny czarter jachtów

Rejsy kabinowe to oferta dla ludzi chcących wypocząć, przede wszystkim dla par (kabiny są przeważnie dwuosobowe, z osobną łazienką). O wszystko troszczy się załoga, turyści nie mają więc żadnych pokładowych obowiązków. W zależności od jednostki pływającej jest na niej kilka lub kilkanaście kabin, nie jest to więc relaks w tłumie. Warunki są porównywalne z tymi, jakie zastać można w dobrym hotelu. Rejsy obejmują osiem dni (7 nocy). Każdy dzień to nowe miejsca i atrakcje. Jachty nie pokonują szczególnie dalekich tras, nie ma więc obawy, że trzeba będzie całymi dniami wpatrywać się w bezkresne morze.

Rejsy kabinowe, żeglarstwo

Rejsy kabinowe

Bardziej zamożni turyści mogą wynająć cały jacht z załogą. To oferta dla tych, którzy w rejs chcą wypłynąć z rodziną lub przyjaciółmi, a także tych, którzy po prostu nie chcą wypoczywać wraz z innymi parami czy grupkami. Większość zamawiających z Polski wybiera jednak rejsy kabinowe, ich ceny są bowiem umiarkowane w stosunku do komfortu i atrakcji podróży.

O rezerwacji warto pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Nie tylko dlatego, że im bliżej do rozpoczęcia imprezy, tym trudniej o wolne kabiny, ale też z powodu zmieniających się cen biletów lotniczych.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!