Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
4 Grudnia 2019 - wiadomości żeglarskie
Żeglarski festiwal w środku zimy

Żeglarska biesiada, konkurs muzyczny dla młodych twórców i zespołów szantowych, spotkanie z autorką książki pt. "Za sterem. Od krawcowej do kaphornowca" i koncert z udziałem najbardziej znanych wykonawców muzyki mórz i oceanów - to główne atrakcje kolejnej edycji Szanta Claus Festiwal. Wydarzenie co roku skupia wielkopolskich miłośników żeglowania i jest okazja do spotkań, wspominania minionych morskich wypraw i planowania kolejnych w nadchodzącym sezonie. Impreza odbędzie się po raz czternasty.

Festiwal tradycyjnie rozpoczniemy w Piórze Feniksa na Starym Rynku 77 (6 grudnia). Piwniczne pomieszczenia restauracji zmienią się wtedy w Tawernę ZĘZA, w której muzycy będą grać i śpiewać aż do późnych godzin wieczornych. Tym razem do wspólnego muzycznego rejsu zaproszą uczestników Marta Śliwa i jej gitarzyści, Mirek „KOVAL” Kowalewski oraz mosiński zespół Po Trzecie.

Sobotnie (7 grudnia) wydarzenia rozpoczniemy w samo południe przeglądem konkursowym. Jury – z Mirosławem Trzeciakiem na czele – będzie rozstrzygać który z wykonawców ma największy potencjał i dobrze sprawdza się na scenie. Tym razem zaprosimy do Auli AWF, mieszczącej się przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.

Żeglarski festiwal, żeglarstwo

Żeglarski festiwal

O godz. 16:00 uczestnicy festiwalu zawitają do Ośrodka Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej przy ul. Wodnej 8/9, gdzie o swoich przygodach – morskich i tekstowych – opowie Mira Urbaniak. Za tło dźwiękowe będzie odpowiadał Kuba Paluszkiewicz, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska.

Kiedy aula AWF ponownie otworzy swoje podwoje o godz. 19:00 będzie to znak że rozpoczyna się koncert główny, podczas którego usłyszymy utwory najbardziej znanych i lubianych zespołów szantowych. Na scenie wystąpią: Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Majtki Bosmana, Grupa Trzymająca Ster, Kamil Badzioch & Agnieszka Gładyszak-Knychała, Niezbędny Balast (zwycięzcy przeglądu konkursowego XIII Szanta Claus Festiwal) oraz laureaci tegorocznego przeglądu konkursowego. Koniec koncertu głównego nie oznacza jednak końca dźwiękowych emocji. Kontynuacją wydarzeń festiwalowych będzie wspólna biesiada w Tawernie ZĘZA. Co się tam będzie działo? Tego nie może przewidzieć nikt. Jedno jest pewne, będzie dużo zabawy, śpiewów i morskich opowieści!

Bilety na koncert otwierający festiwal oraz na koncert główny dostępne są w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu oraz na stronie Bilety24.pl. Zapraszamy! Wydarzenie organizuje Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, a wspiera je Miasto Poznań.
Więcej informacji: http://szantaclaus.org/ i https://www.facebook.com/SzantaClausFestiwal/

XIV Szanta Claus Festiwal - PROGRAM:


Piątek 6 grudnia 2019 r.
19:00 – 24:00 KONCERT – OTWARCIE FESTIWALU
Tawerna Festiwalowa „ZĘZA” w piwnicy Restauracji „Pióro Feniksa” Stary Rynek 77.
Wykonawcy: Marta Śliwa i jej gitarzyści, Mirek „KOVAL” Kowalewski, Po Trzecie.

Sobota 7 grudnia 2019 r.
12:00 – 15:00 PRZEGLĄD KONKURSOWY.
Aula Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu ul. Królowej Jadwigi 27/39
Szef Jury: Mirosław Trzeciak.

16:00 – 17:30 SPOTKANIE AUTORSKIE
Ośrodek kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ ul. Wodna 8/9
Prezentacja książki Miry Urbaniak „Za sterem. Od krawcowej do kaphornowca”. Ilustracja muzyczna – Kuba Paluszkiewicz, prowadzenie – Agnieszka Maciejewska.

19:00 – 23:00 KONCERT GŁÓWNY
Aula Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu ul. Królowej Jadwigi 27/39
Wykonawcy: Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Majtki Bosmana, Grupa Trzymająca Ster, Kamil Badzioch & Agnieszka Gładyszak-Knychała, Niezbędny Balast, laureaci przeglądu konkursowego.

23:00 – 03:00 Tawerna Festiwalowa „ZĘZA”
w piwnicy Restauracji „Pióro Feniksa” Stary Rynek 77.
Wstęp tylko dla publiczności festiwalowej za okazaniem biletów z koncertu głównego.

Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!