Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Sierpnia 2020 - relacje żeglarskie
Mistrzowskie regaty w Pucku zakończone
W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich klasach L’Equipe, Optimist i Techno293. Regaty odbyły się w miejsce odwołanej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mimo przeważających ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Sierpnia 2020 - relacje żeglarskie
Klasa OK Dinghy po ponad 30 latach wróciła do Mrągowa!
Za nami II eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa Kodmet/Norbud Cup. Tym razem prawie 30 łódek rywalizowało ze sobą nie tylko o jak najlepsze miejsce na linii mety, lecz ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Sierpnia 2020 - relacje żeglarskie
Polacy pokonują Australijczyków w Szczecinie!
Zwycięzcą pierwszych międzynarodowych regat meczowych w sezonie rozegranych w Szczecinie została załoga Albert Riele Sailing Team w składzie Przemysław Tarnacki, Przemysław ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Lipca 2020 - relacje żeglarskie
Wystartowały Żeglarskie Grand Prix Mrągowa!
Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 4 lipca odbyły się I eliminacje Żeglarskich Grand Prix Mrągowa – Arkodach Cup. Kto w tym roku zwycięży w całym cyklu żeglarskich imprez? ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Lipca 2020 - relacje żeglarskie
Żeglarska siła w różnorodności klas i doświadczeń
Za nami kolejny bardzo intensywny i zróżnicowany etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Już w piątek licznie stawiły się na starcie w Górkach Zachodnich klasy 420, Flying Dutch ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
3 Lipca 2020 - relacje żeglarskie
Vector Sails Cup 2020. Morskie wyzwanie dla Optimistów zakończone
W dniach 30 czerwca-2 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 odbywały się regaty Vector Sails Cup dla najmłodszych żeglarzy. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Czerwca 2020 - relacje żeglarskie
"Pogoria. Legenda żaglowca" zwodowana!
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotę 27 czerwca w wodowaniu książki Krzysztofa Romańskiego, poświęconej żaglowcowi „Pogoria”.
W uroczystości zorganizowanej w samo południe na pirsie nr 1 w Marinie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Czerwca 2020 - relacje żeglarskie
Iskra AMW Gdynia triumfuje w Szczecinie!
Pierwsza runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zakończyła się w Szczecinie zwycięstwem załogi Klubu Sportowego ISKRA Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (ISK) w składzie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Października 2019 - relacje żeglarskie
Tarasiuk wygrywa regaty w Rybniku!
Załoga HRM Racing w składzie Igor Tarasiuk, Mateusz Błażej i Jakub Padzik wygrała międzynarodowe regaty Rybnik Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Października 2018 - relacje żeglarskie
Rekordowy IV Żeglarski Puchar Kaszub
Sześć regat i dwustu osiemdziesięciu siedmiu uczestników – tak wyglądał IV Żeglarski Puchar Kaszub, który został uroczyście zakończony na gali w Pierwoszynie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Października 2018 - relacje żeglarskie
Duńczycy wygrywają Rybnik Match Race
Zwycięstwem duńskiej załogi Emila Kjaer zakończyły się rozegrane w weekend regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. Duńczycy zdominowali rywalizację ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Października 2018 - relacje żeglarskie
Kryształowy Żagiel 2018: nominacje
Dzisiaj 23 października poznaliśmy nominowanych do Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel 2018. W Gdańsku obradowała kapituła wyróżnienia. Kryształowy Żagiel jest nagrodą PoZŻ, przyznawaną ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Października 2018 - relacje żeglarskie
Regaty Winogronowe
W sobotę 20 października odbyły się ostatnie regaty sezonu 2018 na Zalewie Kamieńskim. Regaty Winogronowe to kolejna żeglarska impreza, która na stałe wpisała się do zachodniopomorskiego kalendarza regatowego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Października 2018 - relacje żeglarskie
Tablica Tadeusza Siwca odsłonięta na 60-lecie JKMW „Kotwica”
W niedzielę 14 października w gdyńskiej marinie odsłonięto tablicę Tadeusza Siwca, regatowca i współtwórcy Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Października 2018 - relacje żeglarskie
Chojnice wygrywają Drużynowe Mistrzostwa Polski!
W Rybniku zakończyły się dwudniowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Najlepsze polskie kluby w klasie Optimist po raz drugi na akwenie Zalewu Rybnickiego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Października 2018 - relacje żeglarskie
67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej: Jacek Noetzel z kolejnym zwycięstwem
67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej: Jacek Noetzel z kolejnym zwycięstwem Jacek Noetzel triumfatorem 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Jest to piąty taki sukces komandora ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Września 2018 - relacje żeglarskie
Patryk Zbroja Mistrzem Polski w match racingu!
Patryk Zbroja z załogą w składzie Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz i Marcin Zubrzycki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w match racingu, które zakończyły się w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Września 2018 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski Katamaranów 2018 za nami
W dniach 07-09 września odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów dla klas A, F-18 i Open. W ciągu 3 dni regat odbyło się 5 wyścigów up and down w osobnych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Sierpnia 2018 - relacje żeglarskie
ME w Sopocie: Zofia Klepacka liderką, Radosław Furmański wiceliderem
Zofia Klepacka awansowała na pierwszą, a Radosław Furmański na drugą pozycję po drugim dniu żeglarskich mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Szósty jest ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2018 - relacje żeglarskie
Piotr Tarnacki Mistrzem Świata !
Załoga POL77 Racing Club Gdańsk w składzie Piotr Tarnacki, Bartosz Makała i Grzegorz Banaszyk wygrała w kategorii Open rozegrane w Świnoujściu Mistrzostwa Świata w klasie Micro. W kategorii Racer wygrała załoga ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Sierpnia 2018 - relacje żeglarskie
Piotr Tarnacki ponownie najszybszy w klasie Micro
W miniony weekend w Szczecinie zakończyły się Mistrzostwa Polski Micro. W kategorii Open ponownie swój prymat potwierdziła załoga Piotra Tarnackiego na jachcie Roca ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Lipca 2018 - relacje żeglarskie
PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy
Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZZ startuje 12 zespołów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Czerwca 2018 - relacje żeglarskie
Maxime Mesnil wygrywa w Świnoujściu
Sukcesem francuskiej załogi Match in Black pod wodza Maxime Mesnila zakończyły się regaty Pucharu Świata Świnoujście Match Race. Przez 3 dni załogi z 5 krajów walczyły o cenne punkty do światowego rankingu sterników ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Czerwca 2018 - relacje żeglarskie
Sopot Catamaran Cup 2018
W dniach 16-17 czerwca odbyły się w Sopocie Regaty Sopot Catamaran Cup zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów 2018. W ciągu 2 dni regat odbyło się 6 wyścigów up and down w osobnych startach dla klas: A, Hobie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2018 - relacje żeglarskie
Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sopotu 2018 za nami
Blisko 150 zawodników z Białorusi, Norwegii, Omanu, Polski i Rosji wzięło udział w regatach o Puchar Prezydenta Sopotu. To najstarsza windsurfingowa impreza na ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Maja 2018 - relacje żeglarskie
Żeglarski Puchar Trójmiasta 2018 za nami!
Bardzo szybko i intensywnie minęły trzy dni wyjątkowych żeglarskich zmagań. Idealne warunki pozwoliły w pełni na realizację planów, czyli  pięciu wyścigów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Maja 2018 - relacje żeglarskie
Zbroja obronił tytuł w Szczecinie!
Szczecińska załoga Patryka Zbroi ponownie zwyciężyła w rozegranych regatach Pucharu Światach Szczecin Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 12 zaproszonych zespołów z 8 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Kwietnia 2018 - relacje żeglarskie
Pomorski i kartuski sezon żeglarski otwarty!
Żeglarze z całego województwa zjechali w niedzielę 22 kwietnia do Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej na Kaszubach, gdzie uroczyście zainaugurowano pomorski i kartuski sezon ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Grudnia 2017 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - Indonezja
Od wybrzeży Indonezji oddalaliśmy się ponad dwa tygodnie. Połowa drogi do Sri Lanki była za nami. Specjalnie wybraliśmy okrężną trasę biegnącą przez środek Oceanu Indyjskiego, by uniknąć słabych wiatrów i przybrzeżnego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Listopada 2017 - relacje żeglarskie
Polska załoga na regatach w Monaco
Zakończyły się regaty na jachtach klasy J70 rozgrywane w Monaco w dniach 10-12 listopada , w których wystartowały 32 jachty z całej Europy. Zwyciężają Rosjanie pod sterami Valerii Kovalenko. Polska załoga Flexistav ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Października 2017 - relacje żeglarskie
Co interesuje żeglarzy bałtyckich
O najważniejszych problemach związanych z żeglugą na Bałtyku rozmawiali uczestnicy zakończonej 21 października konferencji Baltic Sea Cruising Network. Żeglarze z ośmiu krajów, w tym Polski, spotkali się w gdańskich ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Października 2017 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - Trzy światy
Opuszczając w połowie sierpnia Polinezję Francuską i ustalając plan rejsu na najbliższe tygodnie musieliśmy podjąć kluczową decyzję dotyczącą całego najbliższego roku, lub nawet dwóch ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Października 2017 - relacje żeglarskie
Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową
Załoga Raven IT ze sternikiem Aleksandrem Waszkiewiczem wygrała czwartą finałową rundę Szczecińskiej Ligi Regatowej i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Października 2017 - relacje żeglarskie
Polska - Niemcy 3-0, na Odrze!
W pierwszym historycznym meczu na wodzie Polska reprezentacja pokonała niemiecką 3-0. Regaty rozegrano na Odrze przy Marinie North East, a ścigano się w trzech dyscyplinach żeglarskich flotowej ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Września 2017 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski F18 i Open Puchar UKS Navigo Sopot
W dniach 23 – 24 września 2017 w Sopocie odbyły się regaty katamaranów F18, A-class, Open oraz jednokadłubowców Nautica 450. Regaty zorganizował Klub Żeglarski ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Września 2017 - relacje żeglarskie
Medalowy weekend TeamBAKISTA!
Wydarzenia ostatnich dni można podsumować jako „medalowy weekend” TeamuBakista! Zaczęliśmy od Finału Pucharu Europy (European Match Racing Tour 2017) we włoskiej Ravennie. W klasyfikacji generalnej traciliśmy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2017 - relacje żeglarskie
Jakub Surowiec mistrzem Polski A-class!
W czwartek 17 sierpnia w Sopocie zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Katamaranów A-class. Najlepszym z Polaków okazał się Jakub Surowiec, który zdobył złoty medal, ustępując w klasyfikacji generalnej jedynie Hiszpanowi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Sierpnia 2017 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski Scandinavia/Skippi 650 rozstrzygnięte
Na wodach zatoki puckiej zakończyły się trzydniowe zmagania o tytuł Mistrza Polski w klasie Scandinavia/ Skippi 650. Tym razem regaty odbywały się w Pucku, gościnnym ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Czerwca 2017 - relacje żeglarskie
Omegi po długiej nieobecności ponownie wystartowały w Mrągowie
W dniach 3-4 czerwca 2017 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Regaty Siwik Holiday ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Maja 2017 - relacje żeglarskie
Podsumowanie MŚ Mastersów w klasie Raceboard
Giżycko będące stolica Wielkich Jezior Mazurskich dołączyło do grona gospodarzy międzynarodowych regat windsurfingowych. Miasto stało się czasowo najważniejszym ośrodkiem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Maja 2017 - relacje żeglarskie
Nautica 450: Pierwsze punkty pucharowe rozdane
I Akt Pucharu Polski już za nami. Regaty otwarcia sezonu klasy odbyły się w miniony weekend na Zegrzu w ramach BMW Bawaria Motors Spring Cup (13-14.05.2017). Dla załóg ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Maja 2017 - relacje żeglarskie
MOS Iława wygrywa inauguracyjną rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej
Pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy zakończona. 12 załóg z całej Polski rywalizowało na sopockich wodach. Niekwestionowanym zwycięzcą został MOS Iława, drugie miejsce ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Maja 2017 - relacje żeglarskie
Kolejne mistrzostwo świata dla Jana Springera!
W zakończonych w niedzielę, 14 maja Mistrzostwach Świata Modeli Żaglowych Naviga 2017 w klasie F5-M Jan Springer (POL-100) ponownie sięgnął po najwyższe ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2017 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA nie zwalnia tempa w czasie WarmUp Events w Szczecinie!
Długi weekend majowy dla wielu żeglarzy regatowych to nie tylko czas grillowania, lecz przede wszystkich ostrych sportowych zmagań.
W dniach od ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Maja 2017 - relacje żeglarskie
Sopot Catamaran Cup 2017
W dniach 2-3 maja 2017 odbyły się regaty Sopot Catamaran Cup pierwsze regaty sezonu zaliczane do Pucharu Polski 2017. Regaty zorganizował klub żeglarski UKS Navigo pod patronatem miasta Sopotu ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
2 Maja 2017 - relacje żeglarskie
Szczecin Double WarmUp II
Dla wielu załóg Double WarmUp Match Race (grade 3) w Szczecinie to rozpoczęcie sezonu i to z niezłym przytupem. Warunki pogodowe, a konkretnie silnie wiejący wiatr sprawił, że żeglarze musieli wykazać się sporymi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Kwietnia 2017 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi – Guna Yala
Z nadejściem kwietnia w Panamie rozpoczyna się szczytowy okres tranzytowy dla żeglarzy pragnących przedostać się na Pacyfik przez stuletni Kanał Panamski. Jachty zdążające na zachód gromadzą się od marca głównie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Marca 2017 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi – Pożegnanie z Karaibami
Kolejna wizyta w Zarządzie Portu Colon nadzorującego ruch na Kanale Panamskim od jego Atlantyckiej strony przebiegła zgodnie z przewidywaniami. Bez zbędnych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Lutego 2017 - relacje żeglarskie
Żeglarze zagrali charytatywnie w squasha
Za nami charytatywna impreza North Sails Squash Day (4.02.2017), podczas której żeglarze spotkali się przy innej niż zazwyczaj dyscyplinie sportowej, bo nie na jachtach, a na korcie, a to wszystko w szczytnym celu, aby zebrać ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Stycznia 2017 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi – Rok na Karaibach
Niepostrzeżenie zleciał rok odkąd przybyliśmy na Karaiby. Przeminęły cztery, prawie identyczne pory roku, których podobieństwo daje złudzenie zapętlenia czasoprzestrzeni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Listopada 2016 - relacje żeglarskie
Parada żeglarzy
98 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, ulicami Gdyni, przeszła parada, w której udział wzięli również żeglarze ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Listopada 2016 - relacje żeglarskie
Zakończenie sezonu 2016 w Olsztyńskim Klubie Żeglarskim JUNGA
W sobotę 5 listopada na Słonecznej Polanie w Olsztynie odbyło się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego JUNGA. Istniejący od 3 lat klub w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Października 2016 - relacje żeglarskie
Czarne chmury nad Gardą
Trener polskiej Kadry – Maciej Dziemiańczuk raportuje o wielkim zamieszaniu nad włoską Gardą. Trwające tam Mistrzostwa Świata klasy Techno 293 najwyraźniej przerosły organizatorów. Posłuchajmy relacji znad ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Września 2016 - relacje żeglarskie
Gdynia - Władysławowo - Gdynia
3-4 września na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku południowo-wschodniego odbył się po raz 57 nocny wyścig na trasie Gdynia – Władysławowo – Gdynia o Puchary Przechodnie Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Dziś zakończenie Mistrzostw Europy w Klasie Europa
Czwarty dzień regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa Juniorów w Kamieniu Pomorskim upłynął pod znakiem kapryśnej pogody. Przelotne opady deszczu, zmieniający ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Zalew Kamieński pokazał swoje prawdziwe oblicze. Piękne ściganie na Mistrzostwach Europy w Klasie Europa
Wiatr 6°B i słonce. W takich warunkach przyszło się zmagać wczoraj żeglarzom podczas drugiego dani Mistrzostw Europy w Klasie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Znamy tegorocznych finalistów Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016
W sobotę (6 sierpnia) zakończyły się ostatnie, piąte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup. Na start zgłosiło się 20 załóg ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Pierwszy dzień zmagań juniorów podczas regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa
Zalew Kamieński zafundował uczestnikom takie warunki, z jakich jest znany w całej Europie: wiatr 4°B i słońce. Organizacja regat przebiegała wzorowo. O godzinie 13.00 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Medale dla Mastersów Rozdane. Czas na Juniorów
Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa w kategorii Masters. Trzeba dodać bardzo udane Mistrzostwa dla polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 3 medale ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Dziś zakończenie Mistrzostw Europy w Klasie Europa Mastersów
Walka o medale Mistrzostw Europy w Klasie Europa w Kamieniu Pomorskim w kategorii wiekowej Masters wchodzi w decydującą fazę. Wczoraj z dwugodzinnym opóźnieniem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Za nami drugi dzień regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa
W doskonałych warunkach, w słońcu, przy wietrze 16 kn, 4 sierpnia rozegrano 2 zaplanowane wyścigi Mistrzostw Europy w Klasie Europa odbywających się w Kamieniu Pomorskim ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Sierpnia 2016 - relacje żeglarskie
Wystartowały Mistrzostwa Europy w Klasie Europa
W Kamieniu Pomorskim rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Wczoraj swoje pierwsze dwa wyścigi rozegrali Mastersi. Pogoda nie rozpieszczała żeglarzy. Cały ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Rosyjska załoga wygrywa 49er Grand Prix Gdynia 2016
Artem Basalkin i Ilya Haneu zostali oficjalnymi zwycięzcami szóstej edycji 49er Grand Prix Gdynia. Na drugiej pozycji uplasowali się zwycięzcy wyścigu nocnego – Przemek Filipowicz ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Niesamowite emocje na czwartym wyścigu nocnym!
Night Race już po raz czwarty przyciągnął tłumy kibiców, którzy podziwiać mogli najlepszych polskich zawodników klasy 49er. Wyścig nocny definitywnie wygrali Przemek Filipowicz ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Polacy zdominowali podium w windsurfingowych mistrzostwach Europy w Sopocie
Dzisiaj w Sopocie zakończyły się trwające od 17 lipca mistrzostwa Europy windsurfingowej klasy Techno293 Plus. Regaty rozgrywane ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Zmiana lidera! Na czele Artem Basalkin i Ilya Haneu
Przed finałowym dniem rosyjska załoga na prowadzeniu, tuż za nimi POL 107, czyli Przemek Filipowicz i Grzegorz Goździk. Na trzecim miejscu, ze sporą stratą, Jacek Nowak i ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Tymoteusz Bendyk i Jacek Nowak prowadzą po pierwszym dniu 49er Grand Prix Gdynia 2016
Niesamowita sytuacja po pierwszym dniu zmagań! Pierwszy raz w historii trzy pierwsze załogi mają na swoim koncie taką samą liczbę ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
"Dar Młodzieży" na finiszu The Tall Ships Races 2016
Korespondencja prosto z pokładu “Daru Młodzieży”, zmierzającego do Lizbony na wielki zlot żaglowców, kończący The Tall Ships Races Lisboa 2016, organizowanych przez Sail ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Regaty żeglarskiej klasy Omega w Ostrowie Warckim
Regaty żeglarskiej klasy Omega w ramach XXII Błękitnej Wstęgi już za nami. Żeglarze pierwszy raz mieli okazję rywalizować nad Zalewem Jeziorsko w Ostrowie Warckim w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
XI regaty Nord CUP za nami!
Regaty Nord CUP Gdańsk 2016 za nami. W ciagu 10 dni żeglarze walczyli o tytuły mistrzowskie, punkty pucharowe, wręczone zostały też nagrody specjalne. Załogi startowały w wyścigach krótkich i bardzo długich, jak Orvaldi B8 Race, ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
IV eliminacje ŻGP Mrągowa Anek Cup 2016 zakończone
W sobotę 2 lipca 2016 odbyły się przedostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016, Hotel Anek Cup, Festiwal Żagli ISSA. Regaty rozpoczęło przywitanie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Lipca 2016 - relacje żeglarskie
Żeglarskie laury biznesowe dla załogi Sono Idoni!
W miniony weekend, 2 lipca w Sopocie odbyła się finałowa runda trzeciej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta, jednak ostatecznie załoga Sono Idoni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Pierwsi uczestnicy Gdynia Doublehanded Yachtrace już na mecie
Startująca w formule Open „Vihuela” z Eugeniuszem Ginterem i Markiem Mielniczukiem, jest pierwszym jachtem na mecie Gdynia Doublehanded Yachtrace - Puchar Komandora YKP Gdynia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Jacht Klub Kamień Pomorski triumfuje w Świnoujściu
Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZZ. Regaty odbyły się w dniach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Puchar Prezydenta Sopotu zakończony
W dniach 17 – 19 czerwca w Sopocie odbywała się kolejna edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, jednej z najstarszych imprez windsurfingowych na polskim morzu. W tym roku na starcie regat stanęło ponad 170 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Szymon Szymik ponownie zwycięża w Rybniku
Szymon Szymik, zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race oraz tegorocznych kwietniowych Spring Cup ponownie triumfuje na wodach Zalewu ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Ekstremalne regaty samorządowców
W piątek 17 czerwca, mimo trudnych warunków pogodowych, w Pucku rozegrano VI Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka. Ścigało się 15 załóg reprezentujących pomorskie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Wietrzne Igrzyska w Gdyni
Ponad 70 zawodników 11 i 12 czerwca brało udział w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Gdyni. Regaty były eliminacjami do Międzywojewódzkich Igrzysk Młodzieży, a ścigali się żeglarze klasy Optimist ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Augustów już za nami
Przy pięknej pogodzie w miniony weekend mieliśmy okazję oglądać kolejne zawody w żeglarskiej klasie Omega, czas na podsumowanie regat w Augustowie. Augustów słynie ze swoich walorów przyrodniczych. Wokół ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Czerwca 2016 - relacje żeglarskie
Sail Service nowym liderem Biznes Ligi Żeglarskiej
W minioną niedzielę 05.06.2016 odbyła się druga runda sopockiej Biznes Ligi Żeglarskiej. Zdecydowanym zwycięzcą regat została załoga Sail Service, która nie wygrała tylko ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Regaty Katamaranów Trzy Mola
W dniach 28-29 maja odbyły się drugie w tym sezonie regaty Pucharu Polski Katamaranów. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w trzech klasach regatowych (A-klasa, Hobie Cat 16, Open). Dla młodzieży z grupy Catamaran ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Żeglarski Dzień Dziecka 2016 już za nami
Dużo żeglowania, jeszcze więcej zabawy na brzegu, radości. Program imprezy został tak skonstruowany, aby niezależnie od wieku uczestnika, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Podobnie jak w roku ubiegłym ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Emocje w Pszczynie za nami
Za nami kolejne regaty w żeglarskiej klasie Omega, tym razem mieliśmy okazję przyglądać się rywalizacji w Pszczynie.
Jeszcze wczoraj wszyscy sympatycy popularnej klasy Omega mieli okazję wspólnie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Polacy wygrywają regaty Pucharu Świata (Grade 2) w Kijowie!
W dniach 7-9.05. na wodach Dniepru w centrum stolicy Ukrainy odbyły się zaliczane do Pucharu Świata (Grade 2) regaty Hetman Cup 2016.
Na starcie stanęło ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Pod żaglami Pomorza
Najciekawsze wydarzenia żeglarskie sezonu 2016 zostały zaprezentowane dziennikarzom dzisiaj, 11 maja na konferencji prasowej w Gdańsku.
Konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Regaty Siwik Holiday Cup 2016, zawody PPJK zakończone
W Mrągowie, na malowniczo położonym jeziorze Czos, w weekend między 7 a 8 maja odbyły się pierwsze w historii regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - wielkie zmiany
3 maja minęły dokładnie dwa lata, odkąd oddaliśmy cumy w Marinie Kamień Pomorski i wyruszyliśmy Sputnikiem II na włóczęgę po morzach i oceanach. Nie mieliśmy wtedy pojęcia jakie przygody nas spotkają, ani jak ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Rekordowy Puchar Arki
174 zawodników, najwięcej w historii regat, rywalizowało w Gdyni w czasie XXXVI Pucharu Arki w klasach Laser Standard, Laser Radial i Laser 4.7. Była to pierwsza tegoroczna impreza organizowana przez MKŻ Arka Gdynia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Maja 2016 - relacje żeglarskie
Sopot Catamaran Cup 2016 - dwukadłubowce rozpoczęły sezon regatowy
W dniach 30.04 i 01.05 odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Polski Katamaranów. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w czterech klasach regatowych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Kwietnia 2016 - relacje żeglarskie
Szymon Szymik zwycięża w regatach Rybnik Spring Cup
Zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race Szymona Szymik ponownie triumfuje na wodach Zalewu Rybnickiego w regatach Pucharu Świata Polish Match ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Marca 2016 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - polskie Karaiby
- Powiedz mi jak to jest w ogóle możliwe, że pochodzimy z tej samej gminy, ja z Kamienia a ty z Benic, obydwaj jesteśmy żeglarzami, a nie spotkaliśmy się jak do tej pory? – Zapytałem kapitana jachtu Nicolette ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Lutego 2016 - relacje żeglarskie
Pierwszy Przegląd Filmów Żeglarskich za nami
W Gdyni zakończył się Przegląd Filmów Żeglarskich. W ciągu dwóch dni pokazano osiem polskich i zagranicznych produkcji o tematyce morskiej i żeglarskiej. Impreza ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Lutego 2016 - relacje żeglarskie
Michał Palczyński na jachcie "Crystal" zamknął pętlę dookoła świata
No i stało się!
Z nieukrywaną dumą chciałem zakomunikować, że 18 stycznia 2016 o godzinie 04.00 czasu lokalnego na moim jachcie Crystal przeciąłem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Stycznia 2016 - relacje żeglarskie
Gala sław pomorskiego żeglarstwa
Piotr Myszka został Pomorskim Żeglarzem Roku 2015 a Pomorską Żeglarką – Małgorzata Białecka. Zygfryd Perlicki, Roman Paszke i Przemysław Miarczyński otrzymali tytuły Pomorskiego Żeglarza 50-lecia a Krystyna ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Stycznia 2016 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - witamy na Karaibach
- Gdzie dostałeś tą zupę!? – prosto z mostu zapytała przechodząca obok mojego stolika wyjątkowo pulchna, kreolska elegantka. Podniosłem nieśmiało wzrok ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Grudnia 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi – Atlantyk
Dwudziestego szóstego listopada o godzinie dziesiątej rano oddałem cumy w Marinie San Miguel na Teneryfie, by użyć ich ponownie dopiero na Karaibach. W zasadzie już dwa dni wcześniej byłem gotowy. Czekałem tylko na ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Sierpnia 2015 - relacje żeglarskie
Sopot A-class Cup 2015
Zakończyły się regaty Sopot A-class Cup 2015. W imprezie ścigali się tylko zawodnicy klasy A. Katamarany te to najbardziej popularne dwukadłubowce w Polsce. Na tej bardzo zaawansowanej technologicznie klasie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Sierpnia 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - ucieczka z raju
- Witaj w domu! Jak było rejsie? - zapytała Karolina, kiedy po dwóch tygodniach z włoskimi klientami czarterowymi wróciłem do naszej letniej bazy w mieszkaniu Aśki na Kosie.
- Daj spokój! W życiu nie miałem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Sierpnia 2015 - relacje żeglarskie
Puchar Korsarza za nami
W sobotę 8 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbyła się czwarta edycja Pucharu Korsarza. Na liście startowej znalazły się 22 jachty z niemal setką żeglarzy na pokładach. W grupie ORC Club zwyciężył jacht „Pallas ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Lipca 2015 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA zajmuje 6 miejsce w Dzwinów Match Race Grade 2
Zgodnie z założeniami to był długi regatowy weekend. Na stracie regat Dziwnów Match Race stanęła doborowa stawka 12 załóg z Polski, Australii, Finlandii, Irlandii ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Lipca 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - Babcia na pokładzie
Stacjonujące na wyspie Kos popularne statki wycieczkowe oferują kilkugodzinne rejsy o nazwie „Trzy wyspy w jeden dzień”. Nie ma technicznych ograniczeń dla zaliczenia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Radek Kowalczyk 19 w regatach Mini Fastnet
Wczoraj wieczorem, o godzinie 19.30.33s jacht CALBUD 894 z załogą Radek Kowalczyk / Etienne Bertrand przeciął linię mety regat Mini Fastnet kończąc 600-milowy wyścig ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi - Na krańcu Europy
- To gdzie my właściwie jesteśmy? Jeszcze w Europie czy już w Azji? Gdybym miała oceniać po architekturze, to powiedziałabym, że Kos jest raczej turecką wyspą, ale politycznie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Maksymilian Wójcik Mistrzem Świata w klasie Raceboard
Te szczęśliwe dla polskiego zawodnika regaty odbyły się w dniach 8-13 czerwca w Sopocie. Ich organizatorem był SKŻ Ergo Hestia Sopot.
-„To były bardzo długie regaty ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2015
6 czerwca 2015 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się drugie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 – STOMASZ Cup. Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalne w Gdyni zakończone
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalne w klasach Optimist, Open BIC i Laser 4.7 przeszły do historii. W zmaganiach na Zatoce Gdańskiej wzięło udział około ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA zajmuje 2 miejsce w Oslo
W regatach wzięło udział 10 załóg z Norwegii, Szwecji, Francji i Polski. Organizatorem był Norwegian Royal Yacht Club w Oslo, który zapewnił uczestnikom rywalizacji jachty klasy DS - 37, o długości 11,5 m (5 osób ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Czerwca 2015 - relacje żeglarskie
Żeglarze zainaugurowali w Mikołajkach kampanię 7 Cudów Mazur
6 czerwca w Mikołajkach odbyły się pierwsze regaty Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Zawody rozegrano w idealnych warunkach pogodowych – dominował ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa
Za nami już pierwsza impreza eliminacyjna w tegorocznym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, Siwik Holiday Cup – Mrągowo Open. Zgodnie z życzeniami kibiców oraz włodarzy, organizatorzy wydłużyli sezon ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Finał szkolenia North Sails Go 4 Speed
W miniony weekend zakończył się cykl szkoleń North Sails Go 4 Speed, które zorganizowane były przez żaglownię North Sails i Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w sobotę 16.05 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
By odnaleźć centrum Ziemi, Zeus wysłał z przeciwległych krańców uniwersum dwa orły. Miejsce, w którym ptaki miały się spotkać, miało stanowić pępek świata. Z Karoliną i Brunem w wózku stanęliśmy u bram świątyni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Znamy zwycięzców Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów
9 maja w ośrodku Róży Wiatrów w Węgorzewie odbyły się I Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł przystąpiło 10 załóg złożonych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Łożyński drugi w Pucharze Europy
Czas opuścić zachodni skrawek Europy i pożegnać się z pięknym portugalskim wybrzeżem kończąc tym samym pierwszy tegoroczny start w Pucharze Europy. Cieszę się, że udało mi się wywalczyć 2. miejsce wśród seniorów jednak ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Historyczne zwycięstwo TeamuBAKISTA
Długi majowy weekend był formalnym początkiem sezonu regatowego dla szczecińskiej załogi TeamBAKISTA. Co prawda kwiecień Team spędził pracowicie na treningach w Sopocie, szykując formę po zimowej przerwie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2015 - relacje żeglarskie
Znamy pierwszych Mistrzów Polski w sezonie 2015
W pierwszy weekend maja na wodach jeziora Solińskiego (1-3.05.2015) żeglarze klasy Delphia 24 walczyli o tytuł Mistrza Polski w III Długodystansowych Mistrzostwach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Kwietnia 2015 - relacje żeglarskie
Windsurfingowy Puchar Europy na półmetku
Dziś rozpoczynamy trzeci dzień regat. Jest to moment w którym możemy już zacząć przewidywać końcowe rezultaty i ograniczyć swoje aspiracje. W sumie polskie barwy w Lagos reprezentujemy dwuosobowym ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
2 Marca 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
- Caput? navis? (głowa czy statek?) - siedzący w tawernie rybaka w Ostii starszy mężczyzna obracał w palcach miedzianego asa, którego awers zdobiła podobizna dwugłowego boga Janusa, a rewers dziób rzymskie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Lutego 2015 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
- Przepraszam, jakie jest hasło do wi-fi w waszej marinie?
- Glenlivet – odpowiedział przemiły Młodszy Bosman, pilnujący „porządku” w Marina Del Sole w Cagliari na Sardynii, najbardziej ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Stycznia 2015 - relacje żeglarskie
Surferzy rozpoczęli sezon na Bałtyku
W miniony weekend podczas gdy na lądzie wiatr łamał drzewa nad morzem surferzy wszelkiej maści postanowili wykorzystać warunki i wybrali się do Władysławowa na sławny "Pipeline". Około piętnastu śmiałków zainaugurowało ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Listopada 2014 - relacje żeglarskie
Kino w Pucku po raz piąty
5 listopada odbył się ostatni seans w puckiej edycji „Kina pod żaglami”. Gościło tam przez pięć tygodni i w tym czasie pokazaliśmy najlepsze zagraniczne filmy żeglarskie. „Kino pod żaglami ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Października 2014 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA udanie kończy sezon regatowy wygrywając Regaty Mistrzów
I Regaty Mistrzów o Złotego Gryfa Pomorza Zachodniego to zupełnie nowa inicjatywa Polish Match Tour, znanego głównie jako organizatora profesjonalnych regat meczowych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Października 2014 - relacje żeglarskie
Barlovento II już w domu
Jacht „Barlovento II” przybił w sobotę 25 października do nabrzeża w gdyńskiej marinie. Jego załoga została ciepło przywitana w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. „Barlovento II” zacumował w Gdyni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Października 2014 - relacje żeglarskie
Za nami Regaty Zakończenia Sezonu 2014
Pierwszy weekend października upłynął w Trójmieście pod znakiem Wyścigu o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej (4.10.2014). Przyjechały tam również załogi Nautica 450, które oprócz udziału w wyścigu, dzień później ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Października 2014 - relacje żeglarskie
Kino pod żaglami odsłona trzecia
„Kino pod żaglami” zawitało do Pucka. 8 października odbył się pierwszy seans trzeciej edycji tego projektu. Organizatorem „Kina” jest Pomorski Związek Żeglarski. Pierwsza edycja odbyła się w Gdyni, druga ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Października 2014 - relacje żeglarskie
Tomahawk TeamBAKISTA najszybszą jednostką na Pomorzu Zachodnim
Wyścig australijski o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie i Puchar Kuriera Szczecińskiego dla Najszybszej Jednostki ma niezmiernie bogatą tradycję. Wśród jego zdobywców znaleźć ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Października 2014 - relacje żeglarskie
Rekordowa Wstęga
Maks Żakowski na kajcie „Bracuru” został, po raz drugi z rzędu, zwycięzcą 63 regat o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Tegoroczna edycja imprezy była największą w historii. Regaty odbyły się wczoraj tj. 4 października ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Października 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
Ponowny przeskok z Afryki do Europy zajął nam trzy dni. Przy słabym wietrze musieliśmy nieźle się nagimnastykować, żeby utrzymać poprawny kurs i uniknąć kolizji z ogromną ilością statków przecinających pod kątem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Września 2014 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA zajmuje 7 pozycję w regatach Austrian Open
W dniach 26-28.09. na wodach Jeziora Neufeldersee pod Wiedniem odbyły się, zaliczane do Pucharu Świata ISAF (Grade 3), otwarte mistrzostwa Austrii w match ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Września 2014 - relacje żeglarskie
Lady Dana 44 już w domu
Dzisiaj, 28 września, w samo południe „Lady Dana 44” – pierwszy polski jacht, który opłynął biegun północny - wrócił do portu macierzystego w Sopocie. W sopockiej marinie czekały na niego tłumy sympatyków, rodziny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Września 2014 - relacje żeglarskie
Pierwsze Nieporęckie Żagle za nami
Tegoroczny sezon żeglarski zbliża się już ku końcowi. W miniony weekend żeglarze spotkali się na Jeziorze Zegrzyńskim w I Regatach Gminy Nieporęt "Nieporęckie Żagle" w klasie Nautica 450. Po raz kolejny najwyższy stopień ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Września 2014 - relacje żeglarskie
Lady Dana 44 wraca do Sopotu
W niedzielę 28 września 2014r. o godzinie 12 w marinie w Sopocie nastąpi powitanie jachtu „Lady Dana 44”, który pod dowództwem kapitana Ryszarda Wojnowskiego zakończył jeden z najtrudniejszych szlaków ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Września 2014 - relacje żeglarskie
Paweł Abramowicz zdobywa srebro Międzynarodowych Mistrzostw Polski
Przed chwilą zakończyła się kolejna edycja jednych z najważniejszych regat w Europie klasy Optimist - Międzynarodowych Mistrzostw Polskiej Klasy Optimist Crewsaver ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Września 2014 - relacje żeglarskie
Niemcy na czele Międzynarodowych Mistrzostw Polski klasy Optymist
Zakończył się pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polskiej Klasy Optimist Crewsaver Cup w Kamieniu Pomorskim. Wśród blisko 400 startujących zawodników najwyższą ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Września 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa PSKO rozpoczęte
Rozpoczął się pierwszy dzień jednych z najważniejszych regat klasy Optimist w Europie – Puchar Crewsaver Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO. I choć zarówno zawodnicy jak i organizatorzy zgłosili pełną gotowość ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Września 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi Rio de Oro
- Kapitanie! Angielski desant jest już pod zamkiem. Wysłali posłańca z białą flagą, chcą gadać!
Kapitan Młokosiewicz dowodził obsadą starej twierdzy Maurów we Fuengiroli, której nie spodziewał się w ogóle ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Września 2014 - relacje żeglarskie
Trzecia Bitwa o Gotland zakończona
Znamy już oficjalne, potwierdzone przez sędziego Andrzeja Szrubkowskiego wyniki trzeciej edycji regat samotnych żeglarzy non-stop dookoła Gotlandii. 12 września z Gdańska na liczącą 500 mil trasę wyruszyło 7 zawodników ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Września 2014 - relacje żeglarskie
Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w jesiennej edycji SLR
Nowa edycja, nowe wyzwania. Tak najkrócej można opisać pierwszy etap Szczecińskiej Ligi Regatowej Jesień 2014. Pierwszy raz w historii Ligi załogi mogły używać spinakerów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Września 2014 - relacje żeglarskie
Delphia 24 wygrała Sailing Anarchy CUP w Berlinie
Załogi jachtów Delphia 24 walczyły w miniony weekend (13-14.09) w regatach Sailing Anarchy CUP w Berlinie, na których pojawiły się sportboaty z Niemiec i Polski, a także ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Września 2014 - relacje żeglarskie
Radek Kowalczyk trzeci w Bitwie o Gotland
Trzecie miejsce, zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i KWR BITWY O GOTLAND zajął Radek Kowalczyk na s/y Sunrise. Wpłynął do portu o godzinie 0203, po 511 milach żeglugi. Czas pokonania trasy wyniósł 3 dni ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Września 2014 - relacje żeglarskie
Jacek Zieliński wygrywa KWR
Jako drugi na metę Bitwy o Gotland, wyścigu samotnych żeglarzy non-stop dookoła Gotlandii, o godzinie 2206 wpłynął Jacek Zieliński na s/y Quick Livener. I to on jest zwycięzcą regat w kategorii KWR, uwzględniającej różnice ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Września 2014 - relacje żeglarskie
Polska Miedź zwycięża w kategorii ogólnej Bitwy o Gotland
Polska Miedź zwycięża w kategorii ogólnej, jako pierwszy jacht, który powrócił po starcie w piątek, 12 września, o godzinie 1200. Droga przebyta przez jacht to 516Mm, śr ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Września 2014 - relacje żeglarskie
Memoriał Piotra Morawskiego i Zwycięska wyprawa IV edycji Miej odwagę
Kasia Kosarzycka, Darek Dudzik i Piotr Rożek wygrali IV edycję „Miej odwagę” projektem „Syberiada 2014. Z prądem Leny”. Wyprawa zakładała spływ kajakowy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Września 2014 - relacje żeglarskie
Dzień drugi Halsówka pod brzegami Gotlandii
Wanda zawraca, Polska Miedź i Quick Livener na centymetry Jachty walczące w Bitwie o Gotland mozolnie pną się w górę wyspy. Liderzy, czyli Polska Miedź i Quick Livener ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Września 2014 - relacje żeglarskie
Bitwa o Gotland
Po pierwszej dobie Po ponad dobie od wczorajszego startu z Gdańska pierwsze trzy jachty z siedmiu biorących udział w tych wyjątkowych regatach płyną już wzdłuż brzegów Gotlandii. Prowadzący stawkę ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Września 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Warszawy w klasie Nautica 450
Pierwszy weekend września w klasie Nautica 450 minął pod znakiem Mistrzostw Warszawy Jachtów Kabinowych. W regatach wystartowało sześć klas żeglarskich, w tym Nautica 450 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Września 2014 - relacje żeglarskie
Zakończyły się regaty Sputnik Cup
W poniedziałek 8 września zakończyła się pierwsza edycja regat Sputnik Cup. W regatach wystartowały 22 jachty, co jak należy uznać za duży sukces. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: jachty ze świadectwem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Września 2014 - relacje żeglarskie
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa
Za nami już ostatnie, finałowe regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Delphia Cup. Impreza odbyła się w sobotę 30.08.2014r. i choć momentami nie było wiatru, udało się bez większych problemów dokończyć ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
3 Września 2014 - relacje żeglarskie
Na Kiekrzu najlepszy Apotex
Załogi jachtów Delphia 24 OD w miniony weekend rywalizowały Wielkopolsce (30-31.082014). Żeglarze walczyli o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski oraz kolejne punkty ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
3 Września 2014 - relacje żeglarskie
Zapowiedź Mistrzostw Polski w Match Racingu
Już w najbliższy piątek czołowe, polskie ekipy żeglarskie rozpoczną zmagania o tytuł najlepszej załogi naszego kraju w match racingu. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Ryn ugościł finalistów 7 Cudów Mazur
Wraz z sobotnią imprezą finałową w Rynie, dobiegł końca wakacyjny cykl eventów promujących największe miasta na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Imprezy towarzyszy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Zmiana lidera w Mistrzostwach Europy w Klasie Słonka
Słabsze wiatry nie służą brazylijskiej załodze. Po rozegraniu w piątek trzech wyścigów na prowadzenie Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim na prowadzenie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
ME w klasie Słonka. Brazylijczycy wciąż na czele
W czwartek udało się rozgrać wszystkie zaplanowane trzy wyścigi. Wiał równy wiatr 12 węzłów. Ponownie bezkonkurencyjna byłą załoga z Brazylii Alexandro Tinoco i Bernardo ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Kpt. Jankowski pierwszym samotnikiem Baltic Polonez Cup
W zakończonych w ostatni weekend w Świnoujściu XV regatach Baltic Polonez Cup kpt. Jerzy Jankowski na s/y "Eljacht" (Jacht Klub Stoczni Gdańskiej) jako pierwszy z żeglarzy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Tylko jeden wyścig Mistrzostw Europy w klasie Słonka
Przekraczający 25 węzłów i wzmagający się wiatr uniemożliwił przeprowadzenie wszystkich trzech zaplanowanych na dzisiaj wyścigów. Po pierwszym wyścigu, który zdołało ukończyć ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Otwarcie Mistrzostw Europy w Klasie Słonka
W niedzielę 17 sierpnia odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia Mistrzostwa Europy Seniorów w klasie Słonka. Do regat seniorów zgłosiły się 72 załogi. Tym samym kamieńskie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Zjazd uczestników Operacji Żagiel
Zjazd uczestników Operacji Żagiel 74, tablica dla kapitana Kazimierza Jurkiewicza i spotkanie filmowe z jego córką. To tylko niektóre z wielu działań podjętych przez Pomorski Związek Żeglarski w ramach Zlotu Żaglowców ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Znamy Mistrza Polski Delphia 24OD
Regaty Volvo Gdynia Sailing Days trwają, ale załogi jachtu Delphia 24OD zakończyły już 3-dniowe Mistrzostwa Polski. Mistrzostwo wywalczyła załoga Delphia Yachts/Pantaenius, na drugim miejscu Indygo Team ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
Skończyliśmy włóczęgę wzdłuż portugalskiego wybrzeża. Ponad dwa tygodnie minęły od czasu, kiedy na dworcu w Cascais przywitaliśmy radośnie dołączającego do nas Mateusza Stańczaka i trzy dni od smutnego pożegnania ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Nowy lider Mistrzostw Polski Delphia 24OD
Na Volvo Gdynia Sailing Days trwają Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24OD. Po drugim dniu Mistrzostw przetasowania w stawce i zmiana na pozycji lidera, którą przejęła załoga Michała Korneszczuka na jachcie Delphia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Zmiana lidera w Mistrzostwach Europy klasy Słonka
Zalew Kamieński zafundował w sobotę idealne warunki żeglarzom startującym w regatach Mistrzostw Europy Juniorów w Klasie Słonka. Słoneczna pogoda i wiatr o sile ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski Delphia 24 rozpoczęte
Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 OD rozgrywane w trakcie trwających właśnie Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwszego dnia, przy momentami słabnącym wietrze rozegrano wszystkie 3 starty. Prowadzi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Drugi dzień Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Słonka
W deszczu rozegrano trzy wyścigi drugiego dnia regat Mistrzostw Europy Juniorów w Klasie Słonka. Wszystkie dzisiejsze piątkowe wyścigi wygrały załogi z Hiszpanii, choć każdy wyścig ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Słonka
Niespodzianki nie było. Po pierwszym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w klasie Słonka prowadzi załoga z Hiszpanii Ignacio Cano Rodriguez, Balatasar Ali Martin ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Klasie Słonka Juniorów
W czwartek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Klasie Słonka Juniorów. Startuje 7 załóg z Polski, Norwegii, Hiszpanii i Portugali. To tylko przedsmak tego co czeka nas od 17 sierpnia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Gutkowski wygrał Baltic Polonez Cup
Zgodnie z przewidywaniami załoga jachtu ENERGA, w składzie Zbigniew Gutkowski oraz Maciej Marczewski odniosła pewne zwycięstwo podczas XV edycji regat Baltic Polonez Cup. Gdańszczanie objęli prowadzenie tuż po starcie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Hotel Mercure Mrągowo Cup
Za nami już ostatnie, czwarte regaty eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup. Impreza odbyła się w sobotę 2 sierpnia na jeziorze Czos. Na start zgłosiło się 21 załóg. Było 9 jachtów w grupie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Tomahawk najszybszy na Unity Line
W dniach 7-9.08. na wodach Zatoki Pomorskiej odbyła się XIV edycja Regat Unity Line, największej imprezy regatowej na polskim wybrzeżu. Na starcie stanęło ponad 50 jednostek głównie z Polski i Niemiec, a bazą ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Zwycięstwo Argea kapitana Andrzeja Gierulskiego
22 jachty wystartowały w sobotę 9 sierpnia w trzeciej edycji regat o Puchar Korsarza. W zawodach, organizowanych przez Polski Klub Morski w Gdańsku i Pomorski ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Flota Oceanu Marzeń na Mazurach
Fundacja Ocean Marzeń wkroczyła w kolejny etap. Trwają rejsy szkoleniowe i turystyczne na Mazurach. Ten sezon jest jednak szczególny, bo młodzież pływa na własnych jachtach dzięki sponsorowi, który dzieli z nimi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Student z Krakowa zwycięzcą konkursu na Mazurach
Trwa mazurski rejs zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu „Legendy 7 Cudów Mazur”. Rafał Blecharz, grafik i artysta z Krakowa, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w konkursie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
7 Cudów Mazur w Rucianem-Nidzie
2 sierpnia, w ośrodku PTTK w Rucianem-Nidzie zakończono ostatnie regaty eliminacyjne z cyklu Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Wiadomo już, że do ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Europy w Formule Windsurfing
Za sprawą tegorocznych regat LOTTO Windsurfing Cup mogliśmy sobie przypomnieć wielkie regaty w Łebie odbywające się tu przed laty. Cóż wygląda na to, że za sprawą sponsora strategicznego LOTTO nasza Formula Windsurfing ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Sierpnia 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial
W sobotni wieczór odbyła się uroczysta ceremonia kończąca Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial w Dziwnowie. Przypomnijmy, że ta największa impreza ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
Dotarliśmy do Cascais, które można uznać za nadmorskie przedmieścia Lizbony. Dzisiaj przylatuje do nas Mateusz – nasz przyjaciel z Kamienia Pomorskiego. Jego przybycie było zaplanowane już kilka miesięcy temu. Wyro ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Dwa tygodnie do Mistrzostw Europy klasy Słonka
Już tylko 14 dni dzieli nas od regat sezonu – Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim. Organizatorzy, którymi są Stowarzyszenie Jacht Klub ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Pierwsze jachty na mecie SailBook Cup w Sopocie
W sobotę 26 lipca o godz. 0.30 metę regat SailBook Cup 2014 w Sopocie przeciął pierwszy jacht -"Polled 2". Tak skomentował wyścig sternik zwycięskiego jachtu Jacek ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Rekordowa frekwencja w Mikołajkach
W Mikołajkach rozegrano IV regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Wakacyjno-imprezową atmosferę miasta wzbogaciła strefa kibica, w której pasjonaci żeglarstwa i turyści mogli ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Próba bicia rekordu prędkości wzdłuż wybrzeża
W minioną środę (22.07.2014) w Świnoujściu Filip Walczak zakończył samotną próbę ustanowienia nowego rekordu prędkości wzdłuż polskiego wybrzeża na katamaranie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Załoga Tarnackiego trzecia w Kamieniu Pomorskim
W zakończonych w niedzielę regatach Marina Kamień Pomorski Match Race załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 3. miejsce pokonując w Małym Finale duńską załogę Lucasa Lie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Wystartował drugi etap SailBook Cup
23 lipca o godz. 12.15 wystartował drugi etap najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup 2014. Jachty skierowały się na północ - według instrukcji żeglugi muszą opłynąć Gotlandię i Gotska Sandön ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
7 Cudów Mazur na półmetku
26 lipca Wioska Żeglarska w Mikołajkach przywita kolejnych pretendentów do Żeglarskiego Grand Prix 7 Cudów Mazur. Tym samym samorządowa kampania promująca walory turystyczne Mazur wkroczy w drugi etap. Regaty ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Europy Skippi 650
Volvo Polska zaangażowało się w kolejną inicjatywę związaną z żeglarstwem. Firma wspiera załogę Piotra Cichockiego startującą w klasie Skippi 650. Jacht Volvo Ocean Race odniósł już swój pierwszy sukces zdobywając ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Regaty kitesurfingowe dla amatorów BGŻOptima Cup
Od 26 do 27 lipca plaża na terenie kempingu Chałupy 3 zapełni się latawcami. W tych dniach rozegrane zostaną regaty kitesurfingowe dla amatorów – BGŻOptima Cup ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Staffan Lindberg wygrywa w Kamieniu Pomorski
Fińska załoga Staffana Lindberga po trzech dniach zmagań w Kamieniu Pomorskim wygrała w finale z francuską załogą Arthura Herremana i zdobyła kwalifikację do Pucharu ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Jacek Chabowski pierwszy na mecie w Visby
Pierwszy etap najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup już prawie zakończony – Visby czeka na ostatnie jachty. Czwarta edycja regat ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Giżycki etap Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur
II eliminacyjne regaty samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur dobiegły końca. Pogoda dopisała, dzięki czemu frekwencja na wodzie była duża. W regatach w klasie open ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Sailbook Cup wystartował
Sygnał ze statku Urzędu Morskiego w Gdyni rozpoczął czwartą edycję najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup. Linię startu przecięło 18 jednostek, w tym legendarny żaglowiec „Generał ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Pracowita sobota w Gdyni
W pierwszej serii drugiego dnia regat LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozegrano trzy wyścigi. W pierwszym wyścigu dnia świetnie pożeglowała nasza juniorska załoga Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki. Dwunasta załoga ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Pierwsze wyścigi Grand Prix Gdynia w 49er
Regaty LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 rozpoczęte. Pierwszymi liderami gdyńskich zawodów jest team Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Załoga żeglująca z numerem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Nord CUP 2014 za nami
6 lipca 2014 r. zakończyły się IX regaty Nord CUP 2014, czas więc na małe podsumowanie. W trakcie 9 dni żeglarskich zmagań (28.06-6.07.2014) rywalizowało kilkuset zawodników. 10 dni temu ostatnie załogi ukończyły ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Zakończono III etap zawodów w kitesurfingu
W dniach 10-12 lipca rozegrano III etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Tegoroczne zawody zapowiadały się niezwykle ekscytująco ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Mistrz Polski Delphia 24 OD wyłoniony!
Dobiegły końca rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej Długodystansowe Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 OD (11-13.07.2014). W niedzielny poranek, trzeciego dnia regat, załogi wypłynęły w ostatnim wyścigu z Sopotu do ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
II dzień długodystansowych Mistrzostw Polski
Kończy się drugi dzień rywalizacji załóg klasy Delphia 24 OD w Długodystansowych Mistrzostwach Polski. Przy deszczowej aurze rozegrano w Sopocie specjalne ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Europy w Match Racingu
Po czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Rozpoczęto regatowy Grand Prix Mazur
Sobotnie regaty na jeziorze Mamry w Węgorzewie rozpoczęły serię wyścigów eliminacyjnych Żeglarskiego Grand Prix Mazur. Pomimo lekkiego deszczu przeprowadzono trzy wyjątkowo zacięte biegi. O ostatecznym wyniku musiały ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Skok przez Biskaj
Dwie torpedy na trawersie lewej burty! Kurs kolizyjny! To już druga noc w kokpicie, prawie bez snu i w trudnych warunkach żeglugi pod wiatr. Po przedwczorajszej wizycie w bunkrach dla hitlerowskich łodzi podwodnych w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
7 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Cztery medale Mistrzostw Europy RS:X
Piotr Myszka został mistrzem Europy w klasie RS:X podczas zawodów rozegranych u wybrzeży tureckiej miejscowości Cesme. Brązowe medale wywalczyli Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński. Mistrzem Europy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Zbigniew „Gutek” Gutkowski ponownie pomógł WOŚP
29 czerwca odbył się niecodzienny rejs z udziałem Zbigniewa Gutkowskiego oraz zwycięzcy oficjalnej licytacji Miasta Gdańska dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pan Kacper ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Lipca 2014 - relacje żeglarskie
Polacy wystartowali w Round Texel Race
W minioną sobotę (28 czerwca 2014) wokół wyspy Texel w Holandii odbyła się 37 edycja największych na świecie regat katamaranów Round Texel Race. Do wyścigu zgłoszonych zostało ponad 500 załóg z całego Świata w tym polska ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Polska wyruszyła na morze
Aż 570 osób z całej Polski skorzystało z bezpłatnych rejsów jachtami „Copernicus” i „Kneź”, które odbyły się podczas tegorocznej edycji Święta Morza w Gdyni. Była to trzecia edycja projektu „Pomorze na morze” organizowanego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Sputnik po bretońsku
Dobra kotwica to niezawodny przyjaciel żeglarza. My mamy trzy. Jednej nie pożyczyłbym dwudziestu złotych, z drugą można iść na imprezę i wypić kilka piw, może nawet postraszyć miejscowych nastolatków, a z trzecią można ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Święto Morza rozpoczęte
Wciągnięciem flagi i wystrzałami z „Błyskawicy” rozpoczęło się oficjalne Święto Morza w Gdyni, które obchodzić będziemy przez kolejne siedem dni. Uroczystość rozpoczęła się w samo południe przy Płycie Marynarza Polskiego. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Grand Prix Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego
W miniony weekend na wodach Odry w samym centrum Szczecina rozegrane zostały pierwsze regaty o Grand Prix Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Pasjonującą rywalizację ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Barlovento II wyruszył na Północ
Kapitan Maciej Sodkiewicz zamierza dotrzeć jachtem najdalej na północ w historii żeglarstwa. Swoją wyprawę rozpoczął w sobotę 14 czerwca w gdyńskiej marinie. Jacht „Barlovento II”, na którym Sodkiewicz wraz z załogą ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
10. miejsce Jabłońskiego i teamu Tarnackiego w eliminacji do Mistrzostw
W zakończonych dzisiaj match racingowych regatach Match Race Germany Karol Jabłoński wraz z załogą Tarnacki Yacht Racing zajął 10. miejsce. Zwyciężył czterokrotny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Podsumowanie pierwszej części sezonu zespołu Patryka Zbroi
Początek czerwca to dla wielu żeglarzy dopiero początek sezonu. Tymczasem, szczeciński team prowadzony przez Patryka Zbroję właśnie kończy pierwszą jego część. Okres ostatnich ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Vectra Sailing Team pierwsza w Gdyni
Drugie regaty sezonu 2014 za nami. W miniony weekend w Gdyni odbyły się VIII Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. Na pierwszym miejscu ponownie załoga Vectra Sailing Team. Na kolejnych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
3 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Najnowsze informacje z pokładu Sputnika
Z Amsterdamu uciekliśmy w niedzielne popołudnie po trzech dniach zwiedzania. Dłuższy pobyt tutaj groził śmiercią pod kołami cyklistów terrorystów mających pierwszeństwo przed wszystkim co się znajduje na tej planecie i o dziwo ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
2 Czerwca 2014 - relacje żeglarskie
Szczecin Match Race zakończone
W dniach 30 maja – 1 czerwca w Szczecinie najlepsze załogi żeglarskie z całego świata rywalizowały o kwalifikację do Mistrzostw Świata w match racingu. Po raz pierwszy na szczecińskich akwenach ścigały się tak wielkie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Maja 2014 - relacje żeglarskie
II edycja Szczecińskiej Ligi Regatowej
Za nami kolejny etap II edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Przed wielkim finałem mocno do pracy zabrała się załoga EOL Best Advisor Team, która po raz pierwszy od startu Ligi odebrała zwycięstwo załodze Deloitte Adventure Team.< ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Ostra walka w Grand Prix Bodensee
W dniach od 22-25.05.2014 r. na wodach Jeziora Bodeńskiego rozegrano regaty Grand Prix Bodensee zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata z wysokim współczynnikiem Grade 2. W regatach wzięło udział ostatecznie 11 załóg z ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Sputnik II w Holandii
- Witamy w Holandii, kontrola graniczna, poproszę wasze dokumenty, dokumenty jachtu i fakturę zakupu łodzi. Możemy wejść na pokład?
Dopiero co dopłynęliśmy do wyspy Vlieland, jeszcze nie zameldowaliśmy się u ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Pierwsze wyścigi Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta za nami
23 maja drugą edycję trójmiejskich regat otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Gospodarz pierwszego dnia imprezy życzył wszystkim uczestnikom stopy wody pod kilem. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Kolejny polski dzień w klasie RS:X. Zakończenie rywalizacji w klasie 49er.
Czwarty dzień regat Delta Lloyd Regatta upłynął głównie na oczekiwaniu na wiatr. Planowo w godzinach rannych rozegrano tylko jeden wyścig w klasie 49er. Załoga Energa Sailing ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Maja 2014 - relacje żeglarskie
„Kino pod żaglami” - podsumowanie drugiej odsłony
Druga edycja „Kina pod żaglami” zakończona. W czwartek 22 maja odbył się ostatni pokaz w gdańskiej edycji tego projektu. A już w październiku rusza trzecia seria ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Konferencja Prasowa Baltic Polonez Cup
W konferencji uczestniczyli: Marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztof Soska. Konferencja odbyła się dzięki uprzejmości firmy „Calbud" i Pani Ireny Osiny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Europy - Klepacka najszybsza, ciasno w czołówce panów
Trzeci dzień regat Pucheru Europy Delta Lloyd Regatta w Medemblik minął ponownie pod znakiem panowania reprezentantów Polski w klasie RS:X. Wśród pań dominacja jest absolutna, ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Europy - Miarczyński i Klepacka na prowadzeniu
Drugiego dnia regat Delta Lloyd Reagatta zaliczanych do EUROSAF Champions Cup świetnie znów spisała się kadra Energa Sailing Team Poland. Wśród panów króluje ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Kolejne regaty z cyklu Energa Sailing Cup
Miniony weekend w Gdyni stał pod znakiem regat najmłodszych żeglarzy. Od piątku do niedzieli na wodach Zatoki Gdańskiej ponad setka zawodników z całej Polski oraz kilkunastu gości z Białorusi, Litwy I Rosji rywalizowało w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Pomorski sezon żeglarski 2014 otwarty!
Sezon żeglarski na Pomorzu został otwarty w sobotę 17 maja w Gdańsku. Pomorski Związek Żeglarski, obok gdańskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, był ich współorganizatorem. Tradycyjnie sezon rozpoczął się od ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Rok admirała Józefa Unruga ogłoszony!
Ogłoszenia „Roku admirała Józefa Unruga” dokonało 16 maja w Gdyni tamtejsze środowisko żeglarskie. Przy okazji otwarto wystawę poświęconą Admirałowi oraz odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "unrugowskich". ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
- Dobry wieczór. Widać, że przygotowaliście się do żeglowania tam, gdzie jest ciepło. Solary, samoster, kwiaty – macie śliczny mały jacht! Mówicie wszyscy po niemiecku?
- Tak, lepiej lub gorzej ale się ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Za nami drugi etap Szczecińskiej Ligi Regatowej
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w Szczecinie odbyły się kolejne regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Ponownie najlepsza okazała się załoga Deloitte ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Bandera w górze - witamy sezon żeglarski 2014
Tradycyjnie, w maju oficjalnie Centrum Żeglarskie zaczęło sezon. Stawianiu bandery towarzyszyły ciepłe słowa i życzenia od prezydenta Krzysztofa Soski oraz prezesa ZOZŻ, Zbigniewa ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Sputnikiem dookoła Ziemi
- Kapitanat portu Dziwnów, co tu się dzieje?
- Sputnik II wychodzi w rejs dookoła świata, jeszcze możesz do niego dołączyć!
- Nieee... za mały i za długo!
Chwilę wcześniej zgłosiliśmy przez ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Pierwsze regaty Energa Sailing Cup 2014 zakończone
W dniach 1-3.05.2014 na wodach Zatoki Puckiej odbyły się pierwsze w sezonie żeglarskim regaty z cyklu ENERGA Sailing Cup. W regatach o Puchar Klubu Sportowego „ZATOKA” Puck, ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Maja 2014 - relacje żeglarskie
TeamBAKISTA z tytułem Prince of the Castle
W dniach od 30.04 do 5.04. na jeziorze Großer Plöner See w Plön (Niemcy) w malowniczej scenerii książęcego pałacu z XVII wieku, odbyły się zaliczane do Pucharu Świata w matchracingu (Grade 3) regaty PSV Match Race. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Maja 2014 - relacje żeglarskie
PMT 2014 zainaugurowane! Tarnacki i Stańczyk podzielili się łupami
W długi weekend majowy odbyły się pierwsze dwie imprezy tegorocznego Polish Match Tour. Na wodach jeziora Dąbie Małe w Szczecinie rozegrano podwójne regaty stopnia czwartego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
2 Maja 2014 - relacje żeglarskie
Karolina Winkowska rozgromiła rywalki
Karolina Winkowska pokonała dzisiaj Szwajcarkę Manuelę Jugo i Hiszpankę Gisele Pulido dwukrotnie w super finale! Po trzech zawodach objęła prowadzenie w całkowitej punktacji Pucharu Świata PKRA 2014! Dzisiejsze zmagania o ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Za nami I etap drugiej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w okolicach przystani Yacht Klubu Polski w Marina’Club w Szczecinie odbyły się pierwsze regaty wiosennej edycji Szczecińskiej ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Seniorzy żeglarze spotkali się w Gdyni
Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Seniorów Żeglarzy odbyło się 26 kwietnia w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni. Wzięło w nim udział ponad 30 osób z kilkunastu miast. Na zjazd ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie Hyeres 2014 – troje Polaków na podium !
Troje polskich żeglarzy stanęło na podium Pucharu Świata ISAF rozegranego u wybrzeży francuskiego Hyeres. W klasie RS:X zwyciężył Piotr Myszka, a drugi był Paweł Tarnowski. Trzecie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Piotr Myszka zapewnił sobie zwycięstwo przed wyścigiem medalowym!
Piotr Myszka zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na dwa wyścigi przed zakończeniem rywalizacji francuskiego Pucharu Świata w Hyeres. Wiceliderem jest ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie Hyeres 2014 - dzień 4
Czwarty dzień regat Pucharu Świata w Hyeres to znów popisy Piotra Myszki i Mai Dziarnowskiej oraz pozostałych członków kadry narodowej Energa Sailing Team Poland. Piotr Myszka ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie Hyeres 2014 - dzień 3
Dziś na wodach u wybrzeży francuskiego Hyeres odbyły się pierwsze wyścigi rundy finałowej. Znakomity dzień zaliczył w klasie RS:X Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie Hyeres 2014 – Dominator Piotr Myszka!
Drugi dzień regat Pucharu Świata w Hyeres to wciąż dominacja Piotra Myszki w klasie RS:X. Polak żegluje znakomicie. Rywale mogą tylko podziwiać klasę byłego mistrza świata. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie Hyeres 2014 – Dobry początek!
Ruszyły regaty ISAF Sailing World Cup w Hyeres. Na starcie stanęło 1 111 zawodniczek i zawodników z 59 krajów w tym reprezentanci Energa Sailing Team Poland. Świetnie francuski ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
VI Szkoła Meteorologii Żeglarskiej
Żeglarze z całej Polski wzięli udział w VI Szkole Meteorologii Żeglarskiej, która odbyła się w Gdyni w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przez trzy dni najlepsi specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
Finał Pantaenius Jacht Foto 2014
Zakończyła się III edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Finał miał miejsce 6 kwietnia 2014 r. na Targach Wiatr i Woda, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ostatniego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Kwietnia 2014 - relacje żeglarskie
X edycja Nagrody Przyjaznego Brzegu
Na Stadionie Narodowym podczas targów „Wiatr i Woda” rozstrzygnięto X edycję Nagrody Przyjaznego Brzegu zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Polski Związek Żeglarski przy współpracy z ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Marca 2014 - relacje żeglarskie
Święto Morza 2014 – zaczynamy!
Zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte instytucji i firm morskich, wystawy, spotkania, a nawet turniej pięściarski – druga edycja Święta Morza w Gdyni zapowiada się jeszcze ciekawiej niż pierwsza. Dzisiaj (tj. 19 marca) od ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Marca 2014 - relacje żeglarskie
Zwycięzcy IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego
Na uroczystej gali w Warszawie głoszono wyniki IV edycji Memoriału „Miej odwagę!”. Zwyciężył projekt „Syberiada 2014. Z prądem Leny” autorstwa trójki przyjaciół z Krakowa: Katarzyny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Marca 2014 - relacje żeglarskie
Pechowy początek sezonu regatowego w Słowenii
W dniach 13-16.03. na wodach słonecznego Morza Adriatyckiego nieopodal słoweńskiej Izoli, odbyły się otwarte Mistrzostwa Słowenii w match-racingu. Na starcie stanęło 10 teamów z ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Marca 2014 - relacje żeglarskie
Przygotowania do rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi”
Przygotowania do rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi” już prawie na finiszu! Do wielkiej wyprawy kamieńskiej załogi zostało już tylko kilka tygodni, na szczęście tegoroczna łagodna zima ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Listopada 2013 - relacje żeglarskie
Film OPTIMISTA w "Kinie pod żaglami"
Opowieść o odwadze, o szukaniu jej w sobie i o tym, jak dużo możemy zyskać, gdy ją znajdziemy.
28 listopada w ramach kolejnego spotkania „Kina pod żaglami” licznie zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć film dokumentalny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Listopada 2013 - relacje żeglarskie
Wspomnienia pod pomnikiem
Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy uczcił 1 listopada Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski tych co odeszli na wieczną wachtę w minionym roku.
Uroczystość odbyła się o godz. ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Października 2013 - relacje żeglarskie
Zlot Jachtów z Duszą "Próchno i Rdza"
W niedzielę 13 października zakończył się piąty Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” uroczyście zamykający sezon żeglarski 2013. W zlocie wzięły udział 24 jachty, na których przypłynęło niemal 240 uczestników ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Października 2013 - relacje żeglarskie
XIV Regaty o Puchar Prezydenta zakończone - pożegnane lato
Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Lipca 2013 - relacje żeglarskie
Tarnacki zdominował regaty Nowe Warpno Match Race!
13 i 14 lipca rozegrano regaty Nowe Warpno Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Baza regat zlokalizowana była w Marinie Nowe Warpno należącej do Zachodniopomorskiego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Maja 2013 - relacje żeglarskie
Zyga radzi
21 maja w siedzibie POZŻ, w ramach spotkań z cyklu "Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich", o swoim żeglarskim życiorysie opowiedziała wyjątkowa osoba. Nie tylko jeden z najsłynniejszych polskich ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Kwietnia 2013 - relacje żeglarskie
Zizi mówi: „Nie ma zmiłuj”
9 kwietnia w siedzibie POZŻ w Gdyni odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Polskie żagle na igrzyskach olimpijskich”. Jego bohaterem był Zdzisław „Zizi” Staniul. Dobrze znany żeglarzom zawodnik, trener i olimpijczyk ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Kwietnia 2013 - relacje żeglarskie
Puchar Świata w żeglarstwie: Piotr Kula na dziesiątym miejscu
Na hiszpańskiej Majorce dobiegły końca pierwsze w sezonie europejskim regaty pucharu świata Trofeo S.A.R. Princesa Sofia. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Piotr Kula ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Kwietnia 2013 - relacje żeglarskie
Piotr Kula awansuje na 9 pozycję regat o Puchar Księżniczki Zofii
Zawodnik BTŻ Biskupiec Piotr Kula utrzymuje wysoką pozycję w regatach pucharu świata rozgrywanych u wybrzeży hiszpańskiej Majorki. Po pierwszym dniu fazy finałowej ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Października 2012 - relacje żeglarskie
Zakończenie sezonu nawigacyjnego 2012 w Krakowie
W minioną sobotę i niedzielę (20 – 21 października) przy pięknej słonecznej, lecz mało wietrznej pogodzie zakończony został tegoroczny sezon żeglarski w Krakowskim ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Października 2012 - relacje żeglarskie
Śladami Śmiałego a nawet jeszcze dalej, czyli rejs jachtem Polonus dookoła Ameryki Południowej
Październik można nazwać miesiącem szczęśliwych powrotów. W czwartek witaliśmy Dar Szczecina, a już w sobotę 6.10, o godznie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Września 2012 - relacje żeglarskie
Żeglarski Puchar Ziemi Sądeckiej w Znamirowicach
W ślicznej, słonecznej i wietrznej pogodzie rozegrany został żeglarski Puchar Ziemi Sądeckiej na jeziorze Rożnowskim w ostatni weekend. Regaty zgromadziły zawodników z 11 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Sierpnia 2012 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Świata Klasy Micro – Gmunden 2012
Czwarty, ostatni dzień MS Klasy Micro, przyniósł w końcu warunki, które umożliwiły rozegranie 3 wyścigów. Próba rozegrania 4 wyścigu nie udała się – został przerwany po kilkunastu ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
23 Sierpnia 2012 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup 2012 Jastarnia
Wieńczące sezon 2012 r. mistrzostwa Polski w Jastarni zebrały na starcie całą polską czołówkę kitesurfingową w każdej kategorii. Oprócz zaszczytnych tytułów mistrzów Polski ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Sierpnia 2012 - relacje żeglarskie
Brązowe medale olimpijskie w RS:X - fotorelacja
Przemysław Miarczyński i Zofia Noceti-Klepacka wywalczyli 7 sierpnia brązowe medale igrzysk olimpijskich w windsurfingowej klasie RS:X - zobacz fotorelację! ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Sierpnia 2012 - relacje żeglarskie
Poszukiwacze zaginionego wiatru - Regaty o Puchar OWŻ HORN Kosewo
Sobotni poranek 4 sierpnia 2012 roku przywitał turystów nad Jeziorem Powidzkim bezwietrzną pogodą oraz gęstą mgłą. Stojąc przy hangarze na przystani w Kosewie nie było widać ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Sierpnia 2012 - relacje żeglarskie
Mateusz Kusznierewicz - Londyn 2012
Start w regatach olimpijskich Londyn 2012 mamy już za sobą. Wracamy z Anglii bez medalu. Szkoda. Ale nikt nie zobaczy na mojej twarzy smutku. Może odrobinę zawiedzenia. Żeglowaliśmy dobrze ale nie na tyle żeby ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
31 Lipca 2012 - relacje żeglarskie
48 Etapowe Regaty Turystyczne "Pod Żaglami RPO"
W dniach 21-29 lipca 2012 r. odbywały się regaty turystyczne, w których udział wzięło 202 żeglarzy oraz 60 jachtów. Jachty w ramach regat podzielone zostały na trzy grupy KWR ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Lipca 2012 - relacje żeglarskie
III dzień Etapowych Regat Turystycznych "Pod Żaglami RPO"
Przy pięknej pogodzie i sprzyjającym wietrze wyruszyliśmy ze Świnoujścia i rozpoczęliśmy trzeci etap regat ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Lipca 2012 - relacje żeglarskie
Znikająca boja w Kosewie – Regaty o Puchar OWŻ HORN Kosewo
W sobotnie przedpołudnia 7 lipca 2012 roku do przystani w Kosewie rozpoczęły się XXVI Regaty o Puchar Ośrodka Wypoczynkowo-Żeglarskiego HORN w Kosewie, w którym ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
Wolin Match Race zakończone!
Zakończyły się regaty Wolin Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Akwenem wyścigów była rzeka Dziwna w okolicy mostu i wolińskich Błoni. Regaty w ramach cyklu Pomerania Tour rozgrywane były pod patronatem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
Dobry start załóg Polish Match Team w regatach w Słowenii
W dniach 14-17.06 u wybrzeży malowniczej miejscowości Izola rozegrane zostały regaty Pucharu Świata Grade 2 Slovenia Match Race Cup. Regaty były mocno obsadzone ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
Regaty Żeglarskie we Frydmanie
W ostatnią sobotę i niedzielę na wodach Jeziora Czorsztyńskiego rozgrywały się Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Nowotarskiego, które zgromadziły na starcie 82 załogi w czterech kategoriach wiekowych, w tym także ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
FORD KITE CUP 2012 - II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu 7-10 czerwca Rewa
Drugie zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup 2012 odbyły się w Rewie. Prognozy wiatrowe tym razem nie były zbyt korzystne ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
10 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
Tarnacki wygrywa Marina Kamien Match Race1
W Kamieniu Pomorskim zakończyły się regaty Marina Kamień Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Baza regat zlokalizowana była w nowej Marinie Kamień Pomorski, a akwenem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Czerwca 2012 - relacje żeglarskie
Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Żeglarstwie i Żeglarski Dzień Dziecka z Nivea Błękitne Żagle
Regaty za Nami. Działo się! 50 OPTIMISTÓW na starcie to nie lada gratka nie tylko dla sędziów ale i publiczności. W Otwartych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Maja 2012 - relacje żeglarskie
Inauguracja Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku 2012
15 maja 2012 o godzinie 12.00 odbyła się oficjalna inauguracja trzeciej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Od 2010 roku uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Maja 2012 - relacje żeglarskie
Pierwsze regaty Nautica 450 w Berlinie
Wczoraj zakończyły się pierwsze regaty klasy Nautica 450 w Berlinie. Skorzystaliśmy z zaproszenia Berliner Yacht Club i dołączyliśmy do regat Jugendwettfahrten razem z 420kami i D-One. Na starcie stawiliśmy się w siedem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Maja 2012 - relacje żeglarskie
Regaty Nadziei Olimpijskich przeszły do historii
Przez ostatni weekend na krakowskich wodach rzeki Wisły w pobliżu Wawelu młodzi żeglarze z Polski i Słowacji ścigali się w dziewięciu kategoriach optymist do lat 12 i 15 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Maja 2012 - relacje żeglarskie
Próba generalna przed Igrzyskami w Londynie
Mistrzostwa Świata we Francji z których właśnie wracamy miały być dla nas sprawdzianem czy jesteśmy już gotowi do walki o medal w Londynie. Siedzę teraz i zastanawiam się ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Kwietnia 2012 - relacje żeglarskie
Relacja z regat Pucharu Świata "Semaine Olympique Francaise De Voile" - dzień 4 Finały
Pierwszy dzień finałów zakończyliśmy dość późnym powrotem z wody. Z rana było opóźnienie z rozpoczęciem wyścigów, a potem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Kwietnia 2012 - relacje żeglarskie
Złote Mistrzostwa Europy
Sport przysparza tak wiele emocji. W mojej 28 letniej karierze doświadczyłem wspaniałych momentów triumfu i radości jak również smaku porażki i niepowodzeń. Jestem bardzo wdzięczny losowi i własnym decyzjom, że tak ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Kwietnia 2012 - relacje żeglarskie
Relacja z regat Pucharu Świata "Semaine Olympique Francaise De Voile" - dzień 2
Drugi dzień regat za nami. Jako grupa niebieska mieliśmy 4 wyścigi. Dwa z rana w warunkach wiatrowych 16-21 węzłów (30-38km/h) i dwa po południu w znacznie lżejszym wietrze ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Kwietnia 2012 - relacje żeglarskie
Wypadek przy pracy
Z regat na Majorce wróciłem niezadowolony. Ubiegły tydzień zapakowałbym najchętniej do worka i gdzieś głęboko zakopał, zapominając szybko o męczarniach i słabym wyniku jakim jest jedenaste miejsce jakie zajęliśmy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Marca 2012 - relacje żeglarskie
Relacja z warszawskich Targów Wiatr i Woda
Dobiegły końca dwudzieste czwarte warszawskie Targi Wiatr i Woda. Stoisko Baltic Sail odwiedziło wielu miłośników Gdańska, żeglarstwa i Zlotu Żaglowców. W Centrum Expo XXI ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Stycznia 2012 - relacje żeglarskie
Regaty Dookoła Świata 1973-74 wspomnienia kpt. Zygfryda Perlickiego
Jacht Copernicus w Regatach Dookoła Świata / Whitbread Round the World Race / w latach 1973-74.
Pomysł startu w regatach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Października 2011 - relacje żeglarskie
Regaty Zakończenia Sezonu Żeglarskiego już za nami
W ostatni weekend nasi milusińscy ścigali się pod swoimi żaglami w regatach Zakończenia Sezonu i Zespołowych Mistrzostwach Małopolski. Emocje wzrastały wraz z przybliżaniem się ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Października 2011 - relacje żeglarskie
Dobry koniec udanego sezonu
W weekend 15-16 października 2011 odbyły się ostatnie regaty sezonu... 35 Plait... W Belgii. Na starcie stawiło się 25 załóg. Oprócz gospodarzy - Belgów, oraz stałych bywalców tych regat Francuzów, Polaków i Rosjan ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Października 2011 - relacje żeglarskie
Relacja z Regat w Cedzynie - Zaproszenie na ostatnie regaty w październiku
W dniach 1 i 2 października 2011 r. odbyły się VI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich imienia Bernarda Piórkowskiego. Regaty były jednocześnie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Października 2011 - relacje żeglarskie
Relacja z uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci kapitana Leszka Wiktorowicza
W ubiegły piątek (30 września) odsłonięto w Gdyni tablicę upamiętniającą zmarłego w ubiegłym roku kapitana żeglugi wielkiej Leszka Wiktorowicza. Wmurowano ją w ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Września 2011 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski klas olimpijskich 2011 zakończone sukcesem!
Udało nam się! To jest niesamowite uczucie kiedy broni się tytuł Mistrza Polski. W zeszłym roku byliśmy razem z Pawłem nieco zaskoczeni naszym zwycięstwem, ponieważ ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Września 2011 - relacje żeglarskie
Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa
Walka z żywiołami i własnymi słabościami. Piękne widoki i bliskość natury. Wielka przygoda i niezapomniane emocje. W miniony weekend tj, 17-18.09.2011 Odbyła się XII edycja Regat żeglarskich o Puchar Prezydenta ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Września 2011 - relacje żeglarskie
Dobre wieści z pokładu POL 50
W niedzielę 18 września zakończyły się bardzo udane dla nas Akademickie Mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich. Organizatorem regat było Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku. Można śmiało powiedzieć, że ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
15 Września 2011 - relacje żeglarskie
TOPCAT WORLDS 2011
W dniach 27.08 do 03.09 miała miejsce najważniejsza impreza żeglarzy startujących na katamaranach klasy TOPCAT - TOPCAT WORLDS 2011. Podobnie jak w ubiegłym roku ok. 100 załóg z 9 krajów przyjechało do malowniczo ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Września 2011 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Europy w klasie Star
Pozdrawiamy z Irlandii. Wczoraj rozpoczęły się regaty o Mistrzostwo Europy w klasie Star. Potrwają do najbliższego piątku. Żeglujemy na akwenie na wschód od centrum Dublina ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
31 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Polskie załogi dominują w Olsztynie
Sukcesem załogi Przemysława Tarnackiego zakończyły się regaty FROM OLSZTYN MATCH RACE 2011 zaliczane do Pucharu Świata ze współczynnikiem grade2. Była to ostatnia eliminacja Polish Match Tour 2011 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Laser Bahia Cup 2011 – 1 etap 20.08.2011
I etap Laser Bahia Cup 2011 za nami! Poranek przywitał nas pochmurnym niebem i bardzo silnym wiatrem. Po sprawdzeniu warunków panujących na Zatoce Gdańskiej wiedzieliśmy, że regaty będą rozegrane na rozlewisku Wisły ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Marek Stańczyk króluje w Mikołajkach. Czas na Finał w Olsztynie!
Załoga Nautiner Yachts w składzie Marek Stańczyk, Dominik Niśkiewicz i Kuba Pawluk wygrała regaty Mikołajki Match Race grade3. Regaty zaliczane do Pucharu Świata rozegrano w dniach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Relacja z Giżycko Match Race i zapowiedź regat w Mikołajkach
Arbuzov wygrywa w Giżycku. Pierwszy etap na Mazurach zakończony. Czas na Mikołajki! Rosyjska załoga Andrieja Arbuzova pewnie zwyciężyła w Giżycko Match Race 2011. Regaty ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Jak Feniks z popiołów
W dniach 14 – 20 sierpnia na jeziorze Usma (Łotwa) odbyły się Mistrzostwa Świata w klasie Micro. Szybko i sprawnie udało nam się certyfikować jacht i odbyć wszystkie pomiary, trochę potrenować i odpocząć ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011 USMA, ŁOTWA: dzień piąty, ostatni
W piątym, ostatnim dniu Mistrzostw Świata Klasy Micro, rozegrane zostały dwa wyścigi. W szkwałach siła wiatru dochodziła do 4 Bf. W trakcie całej rywalizacji padał silny deszcz ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011 USMA, ŁOTWA: dzień czwarty
W czwartym dniu Mistrzostw Świata wyjątkowo trudne warunki. Wiatr bardzo zmienny 1-2 Bf. Udało się rozegrać dwa z trzech zaplanowanych wyścigów. Z uwagi na loteryjny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011 USMA, ŁOTWA: dzień trzeci
Długi wyścig rozpoczął się zgodnie z planem ok. 12:00. Trwał ok. 3,5 godziny. Początkowo - słoneczna pogoda, wiało ok. 2 Bf. Po 2 godzinach nadciągnęły chmury, zaczął ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Pierwszy Ogólnopolski Zlot Klasy 470 – Poznań 2011
W piątkowe popołudnie  pierwsze załogi zameldowały się u organizatora Zlotu. Przyjechał LUKA Team z Nysy, następnie Wredna Team z Zielonej Góry i Pociskworld.com Team ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011 USMA, ŁOTWA: dzień drugi
Wczoraj (17.08.2011) rozegrano dwa z zaplanowanych trzech wyścigów. Siła wiatru przez cały dzień od 0-2 Bf. Częste zmiany wiatru, padający deszcz towarzyszyły ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011 USMA, ŁOTWA: Dobry początek Polaków
Wczoraj po czterogodzinnych oczekiwaniach w deszczowej i bezwietrznej pogodzie na dogodne warunki, udało się rozegrać dwa z dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
16 Sierpnia 2011 - relacje żeglarskie
Mateusz Kusznierewicz - Podsumowanie regat przedolimpijskich
Tradycyjnie przesyłam kilka słów podsumowania po regatach przedolimpijskich w angielskim Weymouth. Na wstępie dziękujemy za wszystkie gratulacje i pozdrowienia :) Cieszymy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Lipca 2011 - relacje żeglarskie
Polacy z biletami na finał Nations Cup w USA
Zakończyły się 4 dniowe regaty ISAF Nations Cup, które rozegrano w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim w ramach Gdynia Sailing Days 2011. Przemysław Tarnacki został najlepszy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Lipca 2011 - relacje żeglarskie
Pic Pol drugie w Nations Cup
W weekend w Gdyni zakończyłyśmy zmagania w Europejskim finale Nations Cup. Drugie miejsce w regatach zapewniło nam możliwość startu w Finale Pucharu Narodów! ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lipca 2011 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski w Klasie Micro zakończone
Jest co najmniej kilka powodów dla których Mistrzostwa Polski klasy Micro można uznać za udane. Nas osobiście cieszą zrealizowane cale sportowe: - pierwsze miejsce ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Lipca 2011 - relacje żeglarskie
III etap Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2011 15-17 lipca Łeba
Pierwszy dzień zawodów, z powodu wiatru wiejącego w skos od brzegu, upłynął pod znakiem konkurencji race. Górna boja trasy, na którą halsowali zawodnicy zakotwiczona ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Lipca 2011 - relacje żeglarskie
Rafał Sawicki wygrywa Szczecin Match Race 2011
W dniach 1-3 lipca odbyły się regaty Szczecin Match Race zaliczane do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Były to jednocześnie piąte regaty Polish ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Czerwca 2011 - relacje żeglarskie
II Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 23-26 czerwca Rewa
II Puchar Polski w kitesurfingu odbywał się w dniach 23-26 czerwca w Rewie, nad zatoką Pucką. Do zawodów zgłosiło się około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Prognozy ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Maja 2011 - relacje żeglarskie
Ford Kuga dla najlepszych kitesurferów
W miniony weekend, podczas pierwszej edycji, inaugurującej tegoroczne zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski Ford Kite Cup firma Ford Polska przekazała kluczyki do dwóch samochodów Ford Kuga najlepszym polskim ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
18 Maja 2011 - relacje żeglarskie
Ford Kite Cup 2011
W dniach 14 – 16 maja, na półwyspie helskim, w Chałupach odbyły się pierwsze w tym roku zawody Pucharu Polski Ford Kite Cup. Mimo sprzyjających prognoz wiatrowych, pierwszy dzień zawodów zdominowała konkurencja Race ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
21 Października 2010 - relacje żeglarskie
VELUX 5 OCEANS dzień 4: Gutek prowadzi stawkę i wchodzi na maszt
Dzisiaj Operon Racing płynie jako pierwszy w regatach VELUX 5 OCEANS. Potwierdzają to raporty z godziny 0600 i 1200 UTC. Za Polakiem plasują się kolejno Brad Van Liew ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Września 2010 - relacje żeglarskie
Chicago Match Racing Center Open Autumn A & B
Tak jak bylo wczesniej zapowiadane zaloga Rosinski Open Yachting wyruszyla do Chicago na dwie imprezy meczowe zaliczane do Pucharu Swiata ISAF. Nastepnego dnia, zaraz ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Września 2010 - relacje żeglarskie
3rd JAGNA ELIZA TROPHY GUDOWO 2010
W miniony weekend (18 - 19.09.2010) w przystani "U Jermaka" w miejscowości Gudowo w powiecie Drawskim pojawiliśmy się z naszymi jachtami Delphia 24 One Design ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Września 2010 - relacje żeglarskie
100. Flensburger Fördewoche 2010
Jesienne regaty we Flensburgu mają długa tradycję i są znane na całym Bałtyku i nie tylko. To tu w roku 1994 tryumfował team MkCafe na jachcie klasy ILC40. W tym roku regaty te zostały zorganizowane po raz setny ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Września 2010 - relacje żeglarskie
Trzecie miejsce Polaków w La Fuga Sail Cup - regatach meczowych zaliczanych do Pucharu Świata
Zakończyły się regaty La Fuga Sail Cup w Match Racingu, zaliczane do Pucharu Świata ISAF, rozgrywane na Sycylii w miejscowości ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Września 2010 - relacje żeglarskie
La Fuga Sail Cup - Rosiński Open Yachting - Dzień 2 i 3
Historia się powtarza, Rosiński Open Yachting wygrywa wszystko pierwszego dnia regat La Fuga Sail Cup - regat o puchar Świata w Match Racingu ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Sierpnia 2010 - relacje żeglarskie
XIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska
W miniony weekend (7-8 sierpnia) Zatoka Gdańska stała się po raz trzynasty areną zmagań uczestników regat żeglarskich o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska 2010. Startujący ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Sierpnia 2010 - relacje żeglarskie
Przemysław Tarnacki wygrywa Mistrzostwa Polski w Match Racingu!
W Gdyni odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Match Racingu. W regatach wzięło udział 12 wyselekcjonowanych najlepszych polskich załóg ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
5 Sierpnia 2010 - relacje żeglarskie
Open Russian Match Race Championship
Dzień czwart - od samego początku można było wyczuć duże napięcie. Po zakończeniu Round Robina bezsprzecznie prowadzimy a wiatru dalej nie widać. Było czuć, co zrozumiałe, coraz większą presję i niecierpliwość organizatorów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Lipca 2010 - relacje żeglarskie
Nord Cup 2010 – 3 dni pełne słońca
Trzy dni sportowej rywalizacji w tropikalnych upałach w Górkach Zachodnich, 15 klas, 132 jachty i 281 uczestników – tak w skrócie wyglądała tegoroczna edycja regat Nord Cup ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Kwietnia 2010 - relacje żeglarskie
Złapaliśmy wiatr w żagle! Ekipa INFY-IFE Sailing na regatach akademickich we Francji
W dniach od 17 do 24 kwietnia 2010 roku w Breście odbywają się 42. akademickie regaty Course Croisière EDHEC, tradycyjnie przyciągające liczne grono studentów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lutego 2010 - relacje żeglarskie
REGATY Z SAMYM SOBĄ
Przed rokiem dwaj znani szczecińscy żeglarze, kapitanowie jachtowi - Kazimierz Jaworski i Jerzy Siudy wypłynęli samotnie na jachtach “Ogar” i “Karfi” na Bałtyk i rozegrali między sobą wyścig na około 200-milowej trasie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Grudnia 2009 - relacje żeglarskie
Przez Saharę z zegarkiem w ręku - relacja z pierwszego etapu ekspedycji „Extreme South No Limits”
Marcin Gienieczko – dziennikarz i podróżnik – przemierzył pieszo największy odcinek Sahary w Północnej Mali. Zakończył tym samym ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Października 2009 - relacje żeglarskie
X Regaty Oldboyów na Optymistach Kamienica Królewska
Tegoroczne Regaty Oldboyów poprzedziło oficjalne zamknięcie sezonu żeglarskiego Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które odbyło się na przystani nad Jeziorem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
43. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie - Wszystko się może zdarzyć
Za zawodnikami półmetek regat. Wydaje się, że możliwości poszczególnych ekip są już znane. „Dużych niespodzianek w „miksie” raczej nie będzie. Walka o miejsca na podium ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
26 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
43. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie - Walka o każdy metr
„Optymalna waga, jaką powinna mieć łącznie trzyosobowa załoga na Omegach, to ok. 250 kg. Przy słabym wietrze premiowane są zespoły lżejsze. Dziś swoją szansę dostały ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
„Przejechać Wegnera!” – Polki na pierwszym miejscu po pierwszym dniu regat!
Takie postanowienie przyświecało zwyciężczyniom pierwszego punktowanego wyścigu, który zakończył się w południe na jeziorze ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
24 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
Wojskowe regaty w Węgorzewie
Niedziela to drugi dzień 43. Wojskowych Mistrzostw Świata w Żeglarstwie. W Węgorzewie są już wszyscy uczestnicy, ponad 160 osób, z 23 krajów. W regatach ścigać się będzie 26 drużyn – łącznie ok. 90 osób, 20 narodowości ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
19 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
PGNiG Bezpiecznie nad Wodą Delphia Cup Mikołajki
W miniony weekend na Jeziorze Śniardwy w Mikołajkach, w ramach kampanii PGNiG Bezpiecznie nad Wodą, odbyły się piąte już regaty z cyklu Żeglarskiego Pucharu Polski ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
Piknik kampanii PGNiG Bezpiecznie nad Wodą
W miniony weekend (8-9.08) nad Zatoką Gdańską w Gdyni odbył się piknik kampanii PGNiG Bezpiecznie nad Wodą, na którym pojawiło się ponad 22 tys. osób. Kampania ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Sierpnia 2009 - relacje żeglarskie
Sawicki wygrywa regaty w Gdyni
W dniach 8 i 9 sierpnia odbyły się regaty Gdynia Match Race Qualifier zaliczane do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Była to jednocześnie dziewiąta impreza w ramach Polish Match Tour 2009 ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
27 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie w Pucku
W miniony weekend (25-26 lipca) w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie w klasach: Delphia 24 One Design, Skippi 650 oraz Micro. W klasie Delphia 24 One Design startowało 13 jachtów i rozegrano 9 wyścigów ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
13 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Raiffeisen Leasing Nord Cup – IV edycja za nami
IV edycja Raiffeisen Leasing Nord Cup dobiegła końca. Rozgrywane przez 3 dni (10–12 lipca) w Górkach Zachodnich regaty zgromadziły ponad 160 zawodników na 71 jachtach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
12 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Raiffeisen Leasing Nord Cup na półmetku
Dziś w Górkach Zachodnich trzeci, ostatni dzień regat Raiffeisen Leasing Nord Cup. Wczorajsze wyścigi przyniosły dużo emocji i wrażeń, nie tylko z powodu zmiennych warunków pogodowych, ale i zaciętej rywalizacji na wodzie ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
11 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Raiffeisen Leasing Nord Cup Mistrzostwa Polski klasy Omega
Pierwszy dzień regat za nami. W piątkowy poranek, 10 lipca, rozpoczęły się przeprowadzane w ramach Raiffeisen Leasing Nord Cup Mistrzostwa Polski klasy Omega. Przeprowadzono ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Żaglowce opuściły Gdynię... fotorelacja ze startu regat The Tall Ships' Races
Najpiękniejsze żaglowce świata opuściły już Gdynię, pozostawiając niesamowite wspomnienia i widowiskowe zdjęcia ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
6 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Regaty cyklu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" w Rynie
4 i 5 lipca w Rynie odbyły się kolejne regaty cyklu "PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup". W regatach wzięły udział jachty klasy Delphia 24 One Design i Micro ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Lipca 2009 - relacje żeglarskie
Relacja z X-35 World Champinship / Kieler Woche 2009 / Team POL 9129
Wyjazd do Kielu rozpoczynamy w sobotę wieczorem. W prawdzie pierwsze wyścigi zaplanowane są na środę, ale zostało nam trochę pracy przy łódce, chcemy też ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Załoga PGNiG wygrywa pierwsze regaty “PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup”
W zakończonych dzisiaj w Nieporęcie regatach “PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” udział wzięły 54 załogi startujące na jachtach klasy Delphia 24 One Design, Żagle 500, ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
22 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Puchar Świata pod Wawelem zakończony!
Trzecia edycja Lajkonik Match Race w Krakowie zakończyła się w niedziele. W trzydniowych regatach rozegranych na Wiśle wystartowało 9 załóg z Polski, Danii i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie była to 5 eliminacja ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
17 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
XII Puchar Prezydenta Miasta Gdańska za nami
XII regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska już za nami. Triumfatorem tegorocznej edycji i zdobywczynią pucharu została, już po raz kolejny, kpt Dorota Stawska wraz z załogą ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
8 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Polish Match Tour, Poznan - zwycięstwo Stańczyka
Zakończone w niedziele dwudniowe regaty JKW Match Race wygrał Marek Stańczyk pokonując w finale Phila Robertsona z Nowej Zelandii. Były to 4 regaty z cyklu Polish Match Tour ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Nautica 450 podczas Regat o Puchar Przystani Kusznierewicza
W niedzielę 31.5 dwa jachty NAUTICA 450 FUN dołączyły do ścigającej się w regatach o Puchar Przystani Kusznierewicza floty. Niedzielny poranek nie zapowiadał nadchodzącego ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Polish Match Tour Act2 Poznań
W dniach 30 i 31 maja w Poznaniu rozegrano 3 regaty cyklu Polish Match Tour 2009. 12 zawodników z Polski, Włoch i Brazylii ścigało się o punkty do rankingu Pucharu Świata oraz prawo startu w zbliżających się regatach ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
1 Czerwca 2009 - relacje żeglarskie
Organika Sailing Team na czwartym miejscu w RC44 Austria Cup
1 czerwca 2009 – Po zakończonych regatach RC44 Austria Cup Organika Sailing Team uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej RC44 Austria Cup. W formule match racing ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Maja 2009 - relacje żeglarskie
Organika Sailing Team zdobył drugie miejsce w RC44 Austria Cup Match Racing
29 maja 2009 – Organika Sailing Team zajął świetne drugie miejsce podczas zakończonego wczoraj etapu match racing na jeziorze Traunsee w miejscowości Gmunden ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
30 Marca 2009 - relacje żeglarskie
Żeglarze na Glob 2009
Relacja - Filip Śleziona:
Uczniowski klub sportowy Silesia Stowarzyszenie Żeglarstwa Regatowego rozpoczął sezon w dość nietypowy sposób. Z dużym rozmachem i wspaniałym stoiskiem zaprezentował ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Marca 2009 - relacje żeglarskie
KOLOSY ROZDANE
W niedzielę 22 marca zakończyły się XI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz X jubileuszowa edycja Nagrody Kolosy. Imprezę po raz pierwszy zorganizowano w nowej, ogromnej Hali ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
4 Listopada 2008 - relacje żeglarskie
Żeglarstwo - Meta pierwszego etapu Volvo Ocean Race
"Ericsson 4" zwyciężył na trasie pierwszego etapu Volvo Ocean Race.

Szwedzki jacht, którego sternikiem ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
29 Października 2008 - relacje żeglarskie
Żeglarstwo - Inter-Puchar 2008 dla Filipa Śleziony
Relacja - Filip Śleziona:
W dniach 17-19 października odbył się finał Inter-Pucharu 2008 w klasach : laser 4,7 , laser radial, europa i optimist ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Października 2008 - relacje żeglarskie
Żeglarstwo - Polska załoga o włos od Wielkiego Finału w Brazylii
Polska załoga Polish Match Tour Racing wystąpiła w regatach Nations Cup, które odbyły się w Irlandii w dniach 22-25 października ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
3 Kwietnia 2008 - relacje żeglarskie
13 Targi Sportów Wodnych POLYACHT
10 – 12 KWIECIEŃ 2008

W ramach targów odbędą się dwie imprezy: Salon Jachtów na Wodzie w Marinie Gdańskiej oraz Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
9 Sierpnia 2007 - relacje żeglarskie
Festyn Wielkich Żaglowców
W dniach 8-12 sierpnia podczas Festynu Wielkich Żaglowców miasto Świnoujście gości tysiące turystów, żeglarzy oraz ludzi morza. Po raz pierwszy na terenie Basenu ustawione zostały stanowiska ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Kwietnia 2007 - relacje żeglarskie
Wlep się! Bicie rekordu świata na POLYACHCIE!
Podczas Targów POLYACHT będzie miała miejsce próba pobicia rekordu świata na największą GALERIĘ FOTOGRAFII związanych ze sportami wodnymi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
14 Kwietnia 2007 - relacje żeglarskie
I Ogólnopolskie Mistrzostwa Kajaków na Uwięzi podczas Targów POLYACHT 2007
W Gdańsku, 15 kwietnia 2007 r. o godz. 13, w trakcie 12 Targów Sportów Wodnych POLYACHT, odbędą się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Kajaków na Uwięzi ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
28 Marca 2007 - relacje żeglarskie
Żeglarze walczą o dobre prawo! Walczą o mariny na Bałtyku!
PROBLEMY POLSKIEGO ŻEGLARSTWA to tytuł dwuczęściowej debaty zorganizowanej przez Gdańską Federację Żeglarską, która stanowi kolejny krok w dyskusji nad ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
25 Lutego 2007 - relacje żeglarskie
Shanties w Krakowie - werdykt jury
Zakończył się kolejny udany Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie, w którym udział wzięło 15 wykonawców prezentując się w 9 koncertach. W dniu 25 lutego Jury Festiwalu ogłosiło werdykt ... (cały tekst)

żeglarstwo - relacje żeglarskie
20 Lutego 2007 - relacje żeglarskie
Wiatr i Woda - relacja po targach
W tym roku sześcioosobowe Jury oceniło w sumie 42 produkty, w tym 6 jachtów żaglowych i 14 motorowych oraz 22 produkty w kategorii osprzęt i wyposażenie. Po raz pierwszy od wielu lat jury nie przyznało nagrody w kategorii ... (cały tekst)

Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!